Üsküdar’ın konutta en değerli mahalleleri

Son olarak yeni konut projelerinde 1+1 daire tipine izin verilmeyeceği açıklanan Üsküdar bölgesi, emlak yatırımcılarının ilgi odağında bulunan İstanbul ilçelerinden biri olarak öne çıkıyor.

Kentsel dönüşüm faaliyetlerinin 2018 yılında hız kazanacağı Üsküdar’da mevcut yapı stoğunun yüzde 70-80’inin kaçak, yorgun, iskânsız, ruhsatsız, projesiz olduğu bizzat Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından geçtiğimiz günde açıklandı. Üsküdar Belediye Başkanı, Üsküdar’da kentsel dönüşümü hızlandıracak hamleler yaptıklarını, en çok proje ürettikleri konunun kentsel dönüşüm olduğunu ve Üsküdar’da kentsel dönüşüme “örnek dönüşüm” dediklerini ifade etti.

Kentsel dönüşüm emlak yatırımcılarını harekete geçirdi

Üsküdar’da kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek binalarda bulunan daireler ise şimdiden kazançlı gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünenleri harekete geçirdi. Peki Üsküdar’da satılık konut fiyatları hangi aralıkta seyrediyor? Üsküdar’ın satılık konutlarda metrekare fiyatı en yüksek mahalleleri hangileri?

Üsküdar’da konut fiyatları

Zingat.com verilerine göre Üsküdar ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 4 bin 737 TL olarak açıklanıyor. 2017 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Üsküdar ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 355 bin 301 TL ile 592 bin 200 TL arasında değişiyor.

Üsküdar’da Kasım-2016-Kasım 2017 dönemini kapsayan son bir yılda satılık konut fiyatlarındaki artış yüzde 11 oranında gerçekleşti. Bu rakam Kasım 2012-Kasım 2017 arasındaki son beş yıl olarak değerlendirildiğinde ise, Üsküdar’da satılık konut fiyatlarındaki artış son bir yılda yüzde 130’a ulaştığı ortaya çıkıyor.

Üsküdar’ın en değerli 5 mahallesi

Peki Üsküdar’ın en değerli mahalleleri hangileri? Satılık konut metrekare fiyatı üzerinden bakıldığında ilk beş sırada Acıbadem, Kandilli, Altunizade, Salacak ve Barbaros mahallelerinin yer aldığı dikkat çekiyor. Beş ilçe için satılık 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatları medyan değerleri ise şu şekilde açıklanıyor:

Acıbadem’de 1 milyon 61 bin 611 TL; Kandilli’de 850 bin 501 TL; Altunizade’de 748 bin 594 TL; Salacak’ta 711 bin 498 TL ve Barbaros Mahallesi’nde 667 bin 99 TL.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN