Kadıköy’de uygun fiyatlı dairelerin olduğu 5 mahalle

Kadıköy, İstanbul’un gözde ilçelerinden biri olarak, ev almayı veya daire kiralamayı düşünenlerin tercih ettiği bölgeler arasında da üst sıralarda.

Kadıköy’de bulunan farklı ulaşım aracı seçenekleri kadar bölgenin sosyal ve kültürel yaşamdaki hareketliliği de ilçenin hareketliliğini artıran faktörlerden.

Kadıköy’de kimler yaşıyor?

Peki Kadıköy’de kimler yaşıyor? 2017 yılında açıklanan ve Türkiye’nin en eğitimli ilçelerinin belirlendiği araştırma sonuçlarına göre Kadıköy, Beşiktaş ve Çankaya ile birlikte ilk üçte yer almayı başardı. Zingat.com Bölge Raporu verilerindeki demografik bilgilere bakıldığında, ilçenin sosyo-ekonomik derecesi A+ seviyesinde görülüyor. Sosyo-ekonomik derece hesaplanırken; bölgenin yaşanabilirlik skoru (Nüfus, konut yoğunluğu, sağlık kurumu sayısı, toplu taşıma olanakları, suç düzeyi, yaşam memnuniyet başlıklı verileri içeriyor), refah düzeyi (Konutların satış ve kira değeri baz alınarak hesaplanıyor) ve kültürel düzey (bölge halkının eğitim düzeyi ve kültürel tesis sayısına göre belirleniyor) ile ilgili verileri kullanılıyor. Kadıköy’de yaşayan yaklaşık 452 bin nüfusta evlilerin oranı ise yüzde 54 seviyesinde.

Kadıköy ilçe geneli konut fiyatları

Kadıköy satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatlarında değişim yaşanmadı. Kadıköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 7 bin 898 TL oldu. Buna göre, 2017 yılı emlak endeksi ve Zingat Bölge Raporu’nda Kadıköy ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 592 bin 371 TL ile 987 bin 300 TL arasında değişkenlik gösterdi. Kadıköy’de yapılan bir konut yatırımının ise yatırımcıya geri dönüş süresi ile 27 yılı buluyor.

Kadıköy’ün in uygun fiyatlı daireleri bu mahallelerde

Peki Kadıköy’de daha uygun bütçelerle ev sahibi olmak isteyenler hangi mahallelerde emlak arayışına girebilir? Kadıköy’deki satılık konutlar arasında metrekare başına fiyatları en düşük seviyede olan mahalleler arasında ilk sırada Hasanpaşa yer alıyor. Hasanpaşa’yı Rasimpaşa, Sahrayı Cedit, Bostancı ve Osmanağa takip ediyor.

Satılık konut metrekare fiyatları Hasanpaşa’da 4 bin 944 TL, Rasimpaşa’da 5 bin 311 TL, Sahrayı Cedit’te 6 bin 199 TL, Bostancı’da 6 bin 104 TL ve Osmanağa’da ise 6 bin 362 TL. 

Kadıköy’ün en pahalı evleri hangi ilçelerde?

Kadıköy’de yüksek fiyatlı konutların bulunduğu bölge, sahil şeridini de kapsayan ve Bağdat Caddesi güzergâhında sıralanan Fenerbahçe, Caddebostan, Suadiye, Erenköy ve Göztepe.

Satılık konut metrekare fiyatları Fenerbahçe’de 11 bin 228 TL, Caddebostan’da 10 bin 317 TL, Suadiye’de 8 bin 782 TL, Erenköy’de 8 bin 373 TL ve Göztepe’de ise 7 bin 892 TL.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN