Ali Babacan ekonomiyi kurtarabilir mi?

Mentoru Abdullah Gül gibi sessiz ve derinden giden Ali Babacan yeni partisini Mart ayında resmen açıklayacakmış. Şansı bol olsun. Prof Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ile birlikte, merkez sağda çok uzun süredir eksikliği hissedilen AKP’ye alternatif sorunu böylece çözülmüş oluyor. Bu alternatifler AKP’den oy çalabilir mi? Geleceğiz, sabredin. Prof Davutoğlu daha çok samimi İslamcı-muhafazakarların gönlünü çalmak, AKP’nin orijinal fabrika ayarlarındaki haline benzer bir parti kurmakla ilgili görünüyor. Ama Ali Babacan daha büyük hedeflere gözünü dikmiş, o Rahmetli Özal gibi Dört Akım’dan da oy alan, pragmatik, her anlamda “merkezci” bir parti peşinde. Böyle bir parti TBMM’ne girebilir mi? Babacan’a bir kez daha ekonomi yönetiminde rol düşebilir mi? Bu soruları teker teker cevaplayalım hadi.

Öncelikle, son günlerde açıklanan istihdam, sanayi üretimi, ciro endeksleri gibi verilere bakarsanız, ekonomi en parlak günlerine geri döndü ve kurtarılmaya değil alkışa ihtiyacı var. O verileri de yazacağım, ama nedense parlak veriler halkın cebini ısıtmıyor.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN