TTKOM: Fed ikinci çeyrekte potansiyel engeller için tetikte

Hisse senetleri için yılın başlangıcında muhteşem bir başlangıcın ardından, yatırımcılar Haziran ayına kadar beklenen bir faiz indirimiyle Federal Rezerv’in beklentileri karşılayıp karşılamayacağını değerlendirirken ve yaklaşan kazançların sağlığına odaklandı. Fed ikinci çeyrekte potansiyel engeller için tetikte.

SP 500, 2019’un ilk çeyreğinde neredeyse %13.1’lik sıçramadan bu yana en büyük ilk çeyrek artışı olan %10’dan fazla bir kazançla ilk çeyreği tamamladı. Yarı iletken çip üreticisi Nvidia ve Facebook’un ana şirketi Meta Platforms gibi sözde Muhteşem Yedi hisse senedi, çeyrek için kazançların çoğunu sağladı ancak enerji ve endüstri gibi ekonomiye duyarlı sektörler son altı haftada ralli yaptı.

Dolar Endeksi‘nin ekonomik takvimle bütünleştirilmesi, yatırımcıların bilinçli kararlar vermelerine önemli katkı sağlar çünkü bu kaynaklar, önemli ekonomik olayların ve göstergelerin zamanlamasını belirlemek ve doların diğer majör para birimleri karşısındaki performansını dikkatlice değerlendirmek için sıkça kullanılır. Ayrıca, risk yönetimi açısından da yatırımcılar için büyük önem taşırlar.

Grafik TradingView’den

TTKOM Türk Telekom 30.32 seviyesinden kapanmış olup 32.20 desteği ve 30.12 desteğini görebilir.

Hacim profili 24.80’lerde kaldı ve uzun vadeciler 28 üstünde tutunan Türk Telekom’u aldıkları için memnun görünüyor ancak tablo değişebilir.

Buradan Fibanocci gider bir gelişme olursa ve 35.12 seviyesi tekrar test edilirse 38 direncine yaklaşabilir.

Sonuç itibarıyle, Ralli Haziran’a kadar devam ederse muhtemelen Fed’e bağlı olacak, ki henüz enflasyonun bir faiz indirimini haklı çıkaracak kadar düştüğüne dair bir işaret vermedi. Piyasalar, ABD ekonomisindeki direncin işaretleri, yatırımcıların böyle bir yumuşak inişe olan güvenini artırarak, 2024 boyunca 6 ila 7 faiz indiriminin fiyatlandığı Ocak ayına başladı ancak şimdi Fed’in beklentilerle aynı düzeyde olması bekleniyor. Filistin için boykot devam ediyor.

Okan Özdemir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!