Tebrikler ve güle güle

Atilla Yeşilada – 08.06.2018

Londra’da bir hafta geçirdim, finans camiası Başkan Erdoğan’ın ekonomi hususundaki “harbi fikirlerini” onlarla paylaşmasının şokunu üstünden atamamış. Her gittiğim toplantıda ben sormadan bu konu açıldı. Bazı danışmanların delifişek yorumları da deveye tüy dikmiş. Şimşek ikinci ziyarette durumu toplamak için samimi bir çaba sarfetmiş, ama Atı Alan Üsküdar’ı Geçti. İtibar bekaret gibidir, bir kez kaybedersen, geri almak çok zordur. Merak etmeyin, bu karamsar bir makale değil.

Müjdeler olsun, TCMB PPK kararı sayesinde Türkiye döviz krizi riskini atlattı. Artık birilerinden telefonumu bulup “Ben 20 sene önce seninle otobüs durağında tanışmıştım, yakın dostuz, Odin aşkına söyle, bunlar döviz mevduata el koyacak mı?” diye gece yarısı beni aramaktan vazgeçin. Öyle bir şey yok. RTE pragmatik bir lider olduğunu ispatladı. Kötü haber, 2001’den bu yana an ağır resesyona girdik. Böylesine ağır bir ekonomik facianın sandıkta RTE ve AKP’nin oylarını etkilemeyeceği, ya da bu zat ve partinin bu krizden nemalanacağını sananlar hakkaten ahlat. Bir iyi haber daha. TCMB’nin Perşembe günü yaptığı faiz artırımıyla Siyasal İslam da tükendi. Batı bizi herşeyimizle teslim aldı, kardeşim. Dolayısıyla, akılcı bir karar için tebrikler AKP, ve size güle güle. Sıradaki gelsin.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN