Sultangazi’de konut metrekare fiyatları en yüksek 4 mahalle!

İstanbul’da üçüncü köprü ve kanal İstanbul güzergahında yer alan Sultangazi’deki konut fiyatlarındaki artış dikkat çekiyor.

Bölge, değerli lokasyonunun yanı sıra kentsel dönüşüm projelerinin odak noktası durumunda. Her geçen gün konutta prim değerini arttıran ilçede birçok markalı konut projesi de hayata geçiriliyor. Sultangazi’nin Cumhuriyet, 50. Yıl ve Esentepe mahallelerindeki kentsel dönüşüm çalışmaları bu bölgelerdeki konut fiyatlarına da yansıyor.

Bunun yanı sıra 2019 yılı sonrasında hizmete girmesi beklenen ve Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp ve Fatih ilçelerini yer altından birleştirecek olan Vezneciler-Sultangazi metro hattının da emlak fiyatlarında değişimlere neden olması bekleniyor. Vezneciler- Sultangazi metro hattı, Fatih’te Vezneciler bölgesinden başlayarak Sultangazi ilçesinde Mescid-i Selam bölgesinde sonlanıyor. Bu metro hattının hayata geçmesiyle birlikte Vezneciler-Sultangazi arası sadece 19 dakika sürecek.

Zingat.com verilerine göre Sultangazi’de satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.35 artış gösterdi. Sultangazi ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 608 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanmaktadır. Sultangazi ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 195 bin 572 TL ile 326 bin 000 TL arasında oldu. Sultangazi’deki markalı konut projelerinin fiyatı ise 250 bin TL ile 650 bin TL arasında değişiyor. Peki, Sultangazi’de kârlı bir konut yatırımı yapmak isteyenler hangi bölgelerden ev satın almalı? Bu bölgelerde konut fiyatları ne kadar? İşte Zingat.com verilerine göre Sultangazi’de konut metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu mahalleler…

Cumhuriyet mahallesinde kentsel dönüşüm etkisi

Uygun fiyata konut sahibi olmak isteyenlerin tercihi olan Sultangazi’de konut metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu bölge ise kentsel dönüşüm çalışmalarının da devam ettiği Cumhuriyet mahallesi oluyor. Bu bölgede konut metrekare fiyatları 3 bin TL’den başlıyor ve ilçe geneline göre yüksek seyrediyor. Konut yatırım geri dönüş süresinin 23 yıl olduğu bölgede, satılık konut fiyatları 225 bin 731 TL ile 376 bin 200 TL arasında değişiyor. Konut metrekare fiyatlarının 2 bin 867 TL olduğu Uğur Mumcu mahallesinde satılık konut fiyatları 215 bin 038 TL ile 358 bin 400 TL aralığında değişiyor. Bölgede konut yatırım geri dönüş süresi ise 22 yıl.

Sultangazi’nin değerli mahalleleri arasında yer alan Cebeci’de satılık konut metrekare fiyatları 2 bin 712 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 23 yıl. Bölgede satılık konut fiyatları ise 203 bin 398 TL ile 339 bin TL arasında değişiyor. Konut metrekare fiyatlarının yüksel olduğu mahallelerden bir diğeri de 50. yıl… Mahallede satılık konut metrekare fiyatları 2 bin 686 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 22 yıl. Sultangazi’nin 50. yıl mahallesinde satılık konut fiyatları ise 201 bin 446 TL ile 335 bin 700 TL.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN