Koç Holding Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (31.10.2019)

KOÇ HOLDİNG

Cari Fiyat (TL)18.74
12A Hedef (TL) 24.00
Potansiyel: %28

– Koç Grubu şirketlerinin kombine cirosu Türkiye GSMH’nin %8’ini oluşturuyor. Böylece, Koç Holding hissesi ile Türkiye ekonomisinin önemli temsilcilerinden birine yatırım yapma imkanı bulunuyor. Bunun dışında, Koç Grubu’nun coğrafi çeşitliliği de mevcut; kombine cironun %55’i döviz bazlı veya dövize endeksli. Koç Grubu şirketlerinin bir kısmı defansif özelliklere sahipken bir kısmı da büyüme gösteriyor. Koç Grubu Türkiye’nin en büyük sanayi ve hizmetler grubu olup en büyük ciro, ihracat, personel sayısı, ödenen vergiler ve piyasa değerine sahiptir. Grup şirketlerinin enerji, otomotiv, dayanıklı tüketim ve finansta lider pozisyonları ve rekabet avantajları mevcut.

– Ayrıca Koç grubu Türkiye’de en çok Ar-Ge yapan grup ve en büyük fikri mülkiyet hakları portföyü ve en büyük müşteri veri tabanına sahip. Koç Holding güçlü likit bilançosu var: Mart sonunda solo bilançosunda 400 milyon dolar net nakit pozisyonu vardı ve 64 milyon dolar uzun FX pozisyonu ile olası TL zayıflığa karşı korumalı.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN