İzmir’de yatırımcıların ilgi odağı Alaçatı

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı mahallesi Alaçatı, son yılların gözde tatil beldesi olarak biliniyor.

İzmir konut yatırımında son yıllarda adından sıkça söz ettirirken, bölgede konut yatırımı yapmak ve uzun vadede kazanç elde etmek isteyenler de tercihlerini Çeşme’den yana kullanıyor. Çeşme’de ise hem turistik özelliği hem de ulaşım avantajıyla konutta en değerli bölgelerin başında Alaçatı geliyor.

Alaçatı, Çeşme’nin merkezine sadece 10 dakika mesafede. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanından uçuş alan Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri İzmir’e 30 dakika mesafede yer alıyor. Özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğunun artması, bölgede yeni bir havalimanı ihtiyacı doğurdu. Açılacak havalimanıyla birlikte bölgeye ulaşım daha konforlu olacağı için Alaçatı’da gayrimenkul pazarının canlanacağı tahmin ediliyor. Alaçatı’da yapılması planlanan havalimanı projesinin ismi ise geçtiğimiz günlerde belli oldu. İki yıl içinde tamamlanacak havalimanın adı, “Ekrem Pakdemirli Havalimanı” olacak.

Yeni havalimanıyla birlikte Alaçatı’da gayrimenkul sektörünün hareketlenmesi bekleniyor.

Beldenin uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapması, dünyanın dört bir yanından gelen sporcuları ağırlamasıyla son yıllarda popülerliğini artırdı.

Çeşme Alaçatı’da konut yatırımı geri dönüş süresi 25 yıl

İzmir’in 41 bin 278 nüfusa sahip ilçesi Çeşme’de nüfus her yıl artış gösteriyor. Her yaştan insana ev sahipliği yapan ilçenin yaklaşık yüzde 63’ü evli kişilerden oluşuyor.

Peki, Çeşme Alaçatı’da 2018 yılında ilçede ev fiyatları ne kadar oldu? İşte Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre 2018 yılı Mayıs ayı Çeşme Alaçatı konut metrekare fiyatları…

  • com Bölge Raporu verilerine göre, İzmir’in Çeşme ilçesinde ortalama 100 metrekare için satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.11 artış gösterdi. Çeşme’de ortalama 100 metrekare için konut metrekare fiyatı 5 bin 193 TL olurken, geri dönüş süresi ise 25 yıl.
  • Bölgede ortalama 100 metrekare için satılık konut fiyatı 519 bin 329 TL. Yine ortalama 100 metrekare için en yüksek konut fiyatı 649 bin 161 TL olurken, en düşük fiyat 389 bin 497 TL olarak belirlendi.
  • Alaçatı’da sezonluk (yaz aylarında) ya da tüm yıl konut kiralamak mümkün. Bölgede kiralık konut fiyatları yaklaşık 1.500 TL’den başlıyor. Lüks, havuzlu villaların kiralık fiyatları ise 10 bin TL-90 bin TL arasında değişiyor.

Kaynak : www.zingat.com

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin