Çorlu’da konut yatırımı yapmanın avantajları neler?

Çorlu’da konut yatırımı yapmanın avantajları neler?

Tekirdağ’ın en kalabalık ilçesi Çorlu, 260 bin 437 nüfusuyla emlak yatırımı yapmak isteyenler için pek çok fırsat sunuyor. İstanbul’da bulunan sanayi tesislerinin şehir merkezinin dışına taşınmasıyla beraber hızla göç alan ve gelişen Çorlu’da yeni projeler artıyor.

İstanbul gibi bir metropole yakınlığı ve havalimanına sahip olması avantajlarının yanı sıra sanayisiyle de dikkat çeken bölge gayrimenkul piyasası için ayrı bir yere sahip. Tekirdağ’ın konutta kazandıran ilçesi Çorlu, gayrimenkul yatırımcılarının incelemesi gereken ilçeler arasında geliyor.

Peki, Çorlu’da son bir yılda satılık daire fiyatları ne kadar arttı? Çorlu satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Çorlu emlak piyasasına dair önemli bilgiler…

Çorlu’da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 0.91 arttı!

Konut pazarında öne çıkan yerlerden Çorlu’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler Çorlu satılık daire fiyatlarını yakından takip ediyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Çorlu satılık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 132 bin 767 TL ile maksimum 221 bin 300 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 177 bin 22 TL olarak belirtiliyor. Çorlu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.91 artış kaydetti. İlçede ortalama satılık konut metrekare fiyatları ise 1.770 TL oldu.

Çorlu kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporuna göre, Çorlu’da kiralanan ortalama 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı, 572 TL ile 953 TL arasında değişiyor. 2017’de bölgede ortalama kira fiyatı 755 TL seviyesindeyken, bu yıl 762 TL olarak gösteriliyor. Kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle, amortisman süresi Tekirdağ’da 21 yıl iken, Çorlu’da 19 yıl olarak hesaplanıyor. 

Çorlu’da satılık konut fiyatı en çok artan mahalle: Hürriyet

Tekirdağ’ın 26 mahalleden oluşan ilçesi Çorlu’da, satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle Hürriyet oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Hürriyet satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.69 arttı. Hürriyet Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 448 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 23 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Hürriyet’te satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı, 183 bin 600 TL ile 306 bin TL arasında değişiyor.

Kaynak : www.zingat.com

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin