İş Bankası C Teknik Analiz / TEB Yatırım – (14.02.2013)

İş Bankası C Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 8,63 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 6,74 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,00-7,18 bandı ile 7,52 seviyeleri
Ana Stop Loss: 6,20

Hisse üzerinde son dönemde yaşanan yoğun satışların 6,20 seviyesinde dengelendiğini gördük. Hafta başından beri hissede daha çok toparlanma hareketi dikkat çekmektedir. Kısa vadeli göstergelerin olumluya dönmeye başlayan sinyalleri ve hissenin yaklaşık üç haftadır etkili olan alçalan trend baskısından kurtulmuş olması dikkate alındığında, teknik açıdan 6,20 seviyesinden başlayan toparlanma hareketinin süreceği, önümüzdeki süreçte ilk etapta 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen ana direnç noktası olarak etkili olacak 6,74 seviyelerinin test edileceği söylenebilir. 6,54 ve 6,62 seviyeleri ara direnç noktaları olarak etkili olacaktır.

Daha uzun süreye yükseliş hareketinin yayılmaya başlayabilmesi için 6,74 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, ivme kazanmasını beklediğimiz yükselen hareket içinde hedef olarak sırasıyla 7,00-7,18 bandı ile 7,52 seviyeleri gösterilebilir.

Ana destek noktası olarak ise 6,20 seviyeleri ön plana çıkmakta, hisse üzerinde etkili olacak satışların da geçen hafta olduğu gibi ilk etapta bu seviyeye yaklaştıkça durulacağını, 6,20 seviyesinin üzerinden yeni yukarı atakların yaşanabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, 6,20 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilmelerde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz. Ara destek noktaları olarak 6,38, 6,28 ve 6,24 seviyeleri izlenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 6,74 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,00, 7,18 ve 7,52 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

TÜM İŞ BANKASI C HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir