Dolar Yorumları / Ziraat FX – (25.05.2022)

USD/TRY: Resesyon endişelerinin belirginleştiği ortamda oynaklık yüksek seviyede kalmaya devam ederken, borsalar tarafında tepki arayışı da bir taraftan sürüyor. Bu sabah ABD vadelileri alıcılı. ABD’de ekonomisine yönelik artan endişelerle (dün de ABD’de açıklanan konut ve imalat sektörlerindeki verilerin zayıf bir görünüme işaret ettiği gözlendi) satış baskısı altında kalan Dolar da bu sabah kısmi toparlanma eğilimi gösteriyor. Fed toplantı tutanaklarının takip edileceği günde yaşanan düşüşlerin ardından Dolar’da toparlanma isteği sürebilir ki halihazırda ABD ekonomisi görece iyi durumda.

Bugün ayrıca ABD dayanıklı mal siparişleri takip edilecek. Yurtiçinde ise bir süredir enflasyona endeksli bir ürünün çıkabileceği haberleriyle 16,00 seviyesinin altında seyreden Dolar/TL’nin, Kabine Toplantısı’nın ardından bu konu ile ilgili bir gelişme olmaması sonrasında hareketlendiğini ve küresel fiyatlamalarla ile birlikte 16,00 seviyesinin üzerine çıktığını izledik. Teknik olarak bu seviyenin üzerinde hareketlilik biraz daha sürebilir ki 16,3750 hedef olarak izlenebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!