EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (25.05.2022)

EUR/USD: ECB Başkanı Lagarde, dün yaptığı konuşmada mevduat faizinin eylül ayında sıfır veya hafif üzerinde olmasını öngördüğünü belirterek, üçüncü çeyrek sonunda faizin pozitif bölgede hareket etmesinin çok büyük olasılık olduğunu söyledi. Öte yandan Lagarde, Euro Bölgesi’nde resesyon beklemediklerini belirtti. Bugün yine ECB Başkanı Lagarde’nin Davos Zirvesi’nde yapacağı konuşmanın yanı sıra Fed toplantı tutanakları takip edilecek. Piyasalar 50 baz puan faiz artırımına gidilen ve bilanço küçültülmesine haziran ayında başlanacağı duyurulan mayıs ayı başlangıcındaki Fed toplantısının tutanaklarını yakından izleyecek.

Fiyatlamalar tarafında ise yaşanan yükselişlerin ardından paritede bu sabah kar satışlarının gözlendiğini ve paritenin 1,07 seviyesinin altına gerilediğini izliyoruz. Şu aşamada, yaşanan düşüşlerin ardından Dolar’da toparlanma görülebileceğini ve paritenin de halihazırda 1,0765 civarından geçen 50 günlük ortalamasının altında kalarak 1,0660 seviyesine kadar gerileyebileceğini düşünüyoruz. Sonraki hedef ise 1,0615 seviyesinde.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!