Dolar/TL ve BIST100 Yorumları

Yaşar Erdinç – 08.01.2018

Dolar/TL Kuru

Geçen hafta cuma günü ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam (TDİ) verileri sonrasında ABD doları, diğer paralara karşı değer kaybetti.

Bu durum TL’nin de ABD dolarına karşı değer kazanmasını sağladı. ABD dolarının diğer 6 önemli para karşısındaki değerini gösteren Dolar (DXY) endeksi geçen hafta 3 gün içinde 94 seviyelerinden 91.75 seviyesine kadar geriledi. Bu sabah itibariyle 92.09 seviyesinde bulunuyor. Daha önceki dönemlere baktığımızda, en düşük seviye 91 seviyesiydi. Bu hafta içinde DXY endeksinin bir miktar daha gerileyip 91 seviyelerini test etmesi durumunda Dolar/TL kuru da 3.70-3.71 aralığını görebilir.

Devamı için TIKLAYINIZ!

Borsa

Geçen haftanın ilk iki günü seri bir yükseliş yapan BIST-100 endeksi 118 binin üzerini gördükten sonra Hakan Atilla davası ile ilgili gelişmeler üzerine geri çekilme yaptı ve en düşük 115.152 seviyesini gördü.

Cuma günü ise genel olarak dış piyasalardaki olumlu havanın da etkisiyle, 116.637 seviyesinden kapandı. Borsa’nın 115 bin direncini aşmış olması ve direnci aştıktan sonra da yüksek işlem miktarlarıyla yükselmesi ve aynı zamanda TKE göstergesinin de 80 üzerine çıkması bir miktar daha yükselişin devam edebileceğini gösteriyor.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN