Borsa Yorumu / Oyak Yatırım – (10.07.2024)

Yatay bir açılış bekliyoruz…

Fed Başkanı Powell, karşılaştıkları tek riskin enflasyon olmadığını söyledi. Çin’de enflasyon haziran ayında %0,2 artışla beklentilerin altında kaldı. Bugün Türkiye’de sanayi üretimi ve işgücü istatistikleri yayımlanacak. Yurt dışında ise önemli bir veri akışı bulunmuyor. Bu sabah Asya endeksleri satıcılı bir görünüm sergilerken, ABD vadelileri yatay işlem görüyor. Borsa İstanbul’un yatay başlamasını öngörüyoruz.

Endeks, dün gerçekleşen işlemlerde 67,50 puan düşüşle 10.796 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Endeks’in 20 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu 10,542 puan seviyesine doğru kar satış eğilimi sürebilir. Gün içi ilk direnç noktası 10.900 puan seviyesidir. Sonraki direnç noktası ise 11.000 puan seviyesidir. Gün içi ilk destek noktası 10.725 puan seviyesidir. Sonraki destek noktası 10.542 puan seviyesidir. Teknik öneri listemize ALBRK’yı ekliyoruz.

Teknik Bazlı Hisse Öneri Listemiz

Kaynak: Oyak Yatırım Teknik Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!