BIST 100 Endeksi Analizini Pratik Ve Kolay Bir Şekilde Nasıl Yapabilirsiniz?

BIST 100 Endeksi Analizini Pratik Ve Kolay Bir Şekilde Nasıl Yaparsınız?

Finnet 2000 Borsa Bilgi Portalı ile hızlı, güncel, doğru bilgiye hemen ulaşarak endeksin analizini yapabilirsiniz. Tek tıkla piyasalar sekmesinden BIST Endeksleri BIST 100 Analiz sayfasına ulaşıyoruz.

BIST 100 Endeks bilgilerinden BIST 100’e ait özet tüm bilgileri tablo şeklinde görmekteyiz. BIST 100’ün son kapanış fiyatını, günlük, son 1 haftalık, son 1 aylık ve son 1 yıllık getirilerini, TL ve USD olarak endeks değerini görüyoruz.

Bu tablonun yanında BIST 100’e ait fiyat zaman grafiği yer almaktadır. Bu grafik bize BIST 100’ün geçmişte yaptığı fiyat hareketlerini göstermektedir. Grafikteki dip ve tepe fiyatlara göre grafiğin yönünü takip edebilirsiniz.

Aynı sayfada BIST 100’ün gün içindeki fiyat hareketlerini en düşük, en yüksek ve kapanış fiyatı olarak tablo şeklinde görmekteyiz. Aynı tabloda o güne ait endekste yapılan işlem adedi ve işlem hacmini de yer almaktadır.

Bir diğer tabloda ise işlem yaparken bize yardımcı olan teknik analiz göstergeler liste halinde yer almaktadır. Teknik göstergelerin önceki ve sonraki değerlerinin yanında al-sat sinyallerini gülen somurtan emojiler ile şeklinde yorumlayıp yatırım stratejinizi oluşturabilirsiniz.

Analiz yaparken size en çok yardımcı olan verilerden bir diğerini de en çok yükselen-en çok düşen BIST 100 hisseleri ile en çok ve en az işlem gören BIST 100 hisselerini liste halinde görebilirsiniz. Bu tabloyu düzenli takip ederek sürekli yükselişte ya da sürekli düşüşte olan hisseleri belirleyebilir ve bu hisseleri detaylı olarak da inceleyebilirsiniz.

Güncel tarih sırasıyla endekste yer alan şirketlerin haberlerini takip edebilir, hisse fiyatlarını etkileyebilecek olan haberlere göre pozisyon alabilirsiniz. Önemli gördüğünüz haberleri haberin devamına tıklayarak okuyabilirsiniz.