Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (17.03.2023)

Altında kriz yükselişi

ABD’de açıklanan ÜFE verisinin aylık bazda %0,3 olan piyasa beklentisinin altında %-0,1, yıllık bazda ise %5,4 olan piyasa beklentisinin altında %4,6 olarak açıklanması piyasalar tarafından olumlu karşılandı. Çin’de geçen yılın son çeyreğindeki durgunluğun ardından ülke ekonomisinin Ocak ve Şubat aylarında toparlanma sinyalleri altın fiyatlarını desteklemeye devam ediyor. Öte yandan ABD bankacılık sektöründe yaşanan gelişmelerin Fed ’in daha güvercin bir adım atabileceği yönündeki beklentileri altın fiyatlarındaki risk iştahını artırmayı destekliyor.

Teknik Analiz: Altın fiyatları yaşanılan krizlerin ardından yukarı yönlü zirve hareketini sürdürmeye devam etmektedir. Dolar endeksinde ve ABD tahvil faizlerinde geri çekilme hareketinin devamı halinde 1940 seviyesi direnç noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna karşın tahvil faizleri ve dolar endeksinin tekrardan ateşlenmesi durumunda 1907 seviyesi destek olarak izlenebilir.

Destekler:1907/1890/1872
Dirençler:1940/1950/1960

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!