EUR/USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (17.03.2023)

EURUSD Euro Bölgesi TÜFE’yi Bekliyor

EURUSD paritesi analiz yazılırken 1.064 seviyesinde seyrediyor. EURUSD paritesi geçtiğimiz gün ECB faiz kararı ve Lagarde’ın konuşmaları takip edildi. ECB 50 baz puan faiz artırımına karar verdi. Lagarde yaptığı konuşmada gelecek adına veri odaklı ilerleneceği belirtti. Enflasyonun çok uzun süre yüksek kalacağını belirten Lagarde, Euro bölgesi’ndeki fiyat istikrarını ve finansal istikrarı korumak için gerektiğinde yanıt vermeye hazırdır. Euro bölgesi bankacılık sektörü, güçlü sermaye ve likidite pozisyonları ile dirençlidir.” ifadelerini kullandı. Gün içerisinde, Euro bölgesi’nde TÜFE verileri takip edilecek. ABD’de Kapasite Kullanım oranı ve ABD Sanayi Üretim verisi takip edilecek.

Teknik Analiz: EURUSD paritesi 22 günlük ortalama seviyesi olan 1.061 seviyesinin üzerinde bulunuyor. Paritede 1.065 seviyesinin üzerinde kalınması önemli görünüyor. 1.065 seviyesinin aşılamaması durumunda çekilmelerde 1.06 seviyesi izlenebilir.

Destekler: 1.06/1.057/1.05
Dirençler:1.074/1.07/1.065

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!