Zeytinburnu’nun konutta kazandıran bölgeleri!

Kentsel dönüşümün ilk uygulama bölgelerinden biri olan Zeytinburnu, İstanbul’un metrekare fiyatları yüksek ilçeleri arasında yer alıyor.

Büyükyalı İstanbul, Atatürk Havalimanı, TEM, E5, Bakırköy ve Yenikapı İDO iskeleleri, Avrasya Tüneli gibi önemli noktalara direkt bağlantı yolları bulunan bölgede, Marmaray Zeytinburnu hattının da tamamlanmasıyla birlikte sadece yerli değil yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı. Kentsel dönüşüm projelerinin de hızla devam ettiği ilçede, markalı konut proje sayısının artması ve bölgede hayata geçirilen üniversiteler de konut fiyatlarında etkisini gösterdi. İlçede markalı konut projelerinin özellikle Maltepe, Sümer ve Kazlıçeşme bölgelerinde olduğu görülüyor.

İstanbul’un konutta kazandıran bölgelerinden Zeytinburnu’nda son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.15 artış gösterdi. Bölgede satılık konut metrekare fiyatı 3 bin 633 TL, konut yatırım geri dönüş süresi ise 19 yıl oldu.

Peki, Zeytinburnu’nda konutta hangi mahalleler kazandırıyor? Konut metrekare fiyatları ne kadar oldu? İşte Zingat.com verilerine göre İstanbul’un konutta yükselen yıldızı Zeytinburnu’nda konut yatırımında kazandıran mahalleler…

Maltepe’de konut metrekare fiyatları 8 bin TL

Zeytinburnu’nunda konut metrekare fiyatlarının en yüksek olduğu mahallelerin başında gelen Maltepe’de hem markalı konut projelerinin artması hem de yeni bir üniversite açılması konut fiyatlarında da etkisini gösterdi. Bölgede konut metrekare fiyatları 8 bin 401 TL’yi buldu. Konut yatırım süresinin 21 yıl olduğu bölgede, satılık konut fiyatları 630 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor. Zeytinburnu’nda konut yatırım yapmak isteyenlerin tercih edebileceği diğer bir mahalle ise Seyitnizam… Bu bölgede konut metrekare fiyatları mahallesinde 5 bin TL olurken, satılık konut fiyatları 375 bin TL ile 625 bin TL arasında değişiyor. Bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi ise 20 yıl.

Merkezefendi’de fiyatlar yükseliyor

İlçenin kentsel dönüşüm bölgelerinden biri olan ve yeni bir çehre kazanan Merkezefendi’de satılık konut metrekare fiyatları 4 bin 579 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl oldu. Bu mahalleden konut satın almak isteyenlerin 343 bin 461 TL ile 572 bin 400 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Zeytinburnu’nun kârlı konut yatırımı bölgelerinden bir diğeri ise Beştelsiz… Bu bölgede satılık konut metrekare fiyatları 3 bin 615 TL. Konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl olan bölgede, satılık konut fiyatları 271 bin TL ile 451 bin TL arasında değişiyor. Telsiz mahallesinde ise satılık konut metrekare fiyatları 3 bin 657 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl oldu. Bölgede satılık konut fiyatları 274 bin 259 TL ile 457 bin 100 TL arasında değişiyor.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN