Ülker Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (02.07.2013)

Ülker Hisse Yorumu

Hisseyi neden beğenmiyoruz?

Yoğun rekabetin yaşandığı şekerleme sektöründe yeniden yapılanma sürecinden geçen Ülker pazar payı kaybetmeye devam ediyor. Şirketin geçtiği dönüşüm sürecini ve operasyonelperformansını başarılı bulsak da pozitif gelişmelerin fiyata yansıdığını düşünüyoruz.

Yukarı Yönlü Riskler

ULKER’in satış gelirlerinin %20’den fazlası Dolar bazında, giderlerinin ise TL bazında olması nedeniyle Dolar’a karşı zayıflayan TL’den olumlu etkilenebilir. Bunun yanında şeker, kakao ve palm yağı fiyatlarının yılbaşından bugün sırasıyla %16, %5 ve %8 oranında düşmesi bir başka yukarı yönlü risk olarak değerlendirilebilir.

Değerleme

Ülker yılbaşından bugüne BIST100 endeksinin %53 üzerinde seyrederken 17.7x FD/FAVÖK ve 22.8x F/K çarpanlarıyla benzerlerine oranla sırasıyla %40 ve %8 primli işlem görüyor.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım Temmuz 2013 Portföyü

Tüm Ülker hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir