Turkcell, gelirlerini %10’a yakın artırıp, 1.7 milyar liralık yatırım yapacak

Son yıllarda gelir ve yatırımlarını istikrarlı bir şekilde artıran Turkcell, 2011’de bu modele devam edecek. Şirket 2011 yılında 1.7 milyar TL yatırım hedeflerken, bunun 450 milyon TL’si Superonline’a gidecek

TURKCELL’in Londra’da 17 Ocak’ta gerçekleştirdiği yatırımcı ve analist günü sunumunda, FAVÖK marjının da pazar dinamiklerine bağlı olarak 2010 ile aynı veya daha yüksek olabileceği belirtildi. Turkcell’in 2011 yılında mobil internet yoluyla büyüme, life style segmentasyonu farklılaştırması, yeni hizmetler ve iş modelleriyle büyüme alanlarına odaklanacağı belirtilen sunumda, faturalı abone ve istikrarlı abone tabanının artırılması, kullanımda sağlıklı büyüme, abone başına ortalama gelirin (ARPU) artmaya devam etmesi ve mobil internette çift haneli büyüme beklentileri yer aldı.

Faturalı abone artacak
l ŞİRKET, 2011’de faturalı abonelerinin yüzde 62’ye yükselmesini, ön ödemeli abonelerinin ise yüzde 38 seviyesine gerileyeceğini tahmin ediyor.
l UKRAYNA, Belarus, Superonline ve bahis iştiraklerinde gelir artışının 2011’de en az yüzde 10 olmasını bekleyen Turkcell, 2011’de gelirlerinin yüzde 86’sının Turkcell Türkiye yüzde 14’ünün ise iştiraklerden gelmesinin beklendiğini ifade etti.
l TURKCELL Grubu’nun yatırım harcamalarının 2011’de yaklaşık 1.7 milyar lira olması beklenirken, yatırımların 300 milyon lirası uluslararası iştirakler için, 450 milyon lirası ise Superonline için planlanıyor.
l YATIRIM harcamalarının 2011’de, Türkiye’deki 3G yatırımları, Superonline’ın fiber optik yatırımları ve Ukrayna ve Belarus’taki kalite ve kapsama alanlarına yönelik olacağı belirtildi.

Fiberoptik ağ 28 bin kilometreye ulaşır
TURKCELL’in çatısı altındaki Superonline’nın ciro büyümesinin 2010 ile karşılaştırıldığında daha yüksek olmasının beklendiği belirtilen sunumda, şirketin  FAVÖK marjının da 2010 ile karşılaştırıldığında gelişme göstereceği öngörüsü yer aldı. Şirketin fiber optik ağının ise 28 bin kilometreyi aşmasının beklendiği belirtildi. Turkcell Ukrayna iştirakinin 2011’de dolar bazında gelirlerini yüzde 20 artırmasını bekliyor.

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/turkcell,-gelirlerini-10a-yakin-artirip,-1.7-milyar-liralik-yatirim-yapacak–13354h.html

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir