Türk Telekom Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (17.11.2016)

Türk Telekom Hisse Yorumu

Fiyat (TL) 5.57

Hedef Fiyat (TL) 8.00

Yükseliş Potansiyeli 44%

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Mobil pazarda 4G’ye geçiş ve Türk Telekom’un özellikle son iki yıldır yürüttüğü entegrasyon çalışmalarının başarılı sonuçlar verdiğini görüyoruz. Güçlü gelir büyümesi ve faaliyet karlılığının yanında mobil pazarda pazar payı kazanımları ve sabit internet segmentindeki başarılı abone kazanımları ile Türk Telekom gelirlerini yılın ilk 9 ayında %10 büyütmeyi başardı. Buna karşılık, şirketin 2016 yılı için gelir büyümesi tahmini %7-9 aralığında bulunuyor. Türk Telekom’un faaliyet karı da yine şirketin kendi beklentisi olan 5,5 – 5,7milyar TL aralığında gerçekleşme ihtimali yüksek görünmektedir. Zayıf TL ve yüksek döviz bazlı borçluluk sebebiyle net karın baskı altında olduğu 2016 yılında temettü dağıtılmaması ihtimaline karşılık bu durum şirketin nakit çıkışlarının azalmasını ve 2017’de borç seviyelerinin düşmesinisağlayacaktır.

Potansiyel Katalistler

Güçlü TL, şirketin gelir büyümesinin yönetimin hedeflerinin üstünde devam etmesi ve borç seviyelerinin azalması

Değerleme

Türk Telekom için 8 Lira olan hedef fiyatımız %44 yükseliş potansiyeline işaret etmektedir. Hisse 2017 beklentiler bazında son beş yıllık ortalama FD/FAVÖK çarpanı ortalamasına göre %20 iskontolu işlem görmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN