Türk Telekom Hisse Yorumu / Alan Yatırım – (6.07.2020)

Trade Önerisi – AL

Teknik Analiz

TTKOM aylık ve yıllık ortalamalarının üzerinde yükseliş trendini korumakta olup, yükselen üçgen formasyonunu yukarı yönlü kırmıştır. İlgili formasyonun devam formasyonu olması sebebiyle yükseliş trendinin sürmesini beklemekteyiz. İlgili formasyonun teknik hedefi 9.05 TL’dir ve zarar kes seviyesi 7.80 TL’dir.

Olası Katalizler

Şirket 2017-2019 döneminde 3 yıl büyüme nakit temettü ödememe süreci sonrasında, 2020 yılında tekrar nakit temettü ödeme kararı almıştır. Şirketin 25 Temmuz 2020’de yapılacak olağan genel kurulunun ardından 28 Temmuz’da hisse başına 0,1719 TL brüt (%2) nakit temettü ödeyecektir.

Türk Telekom’un %55’ini özelleştirmeden satın alan Oger Telekom’un borçlarını ödeyememesi sebebiyle sahip olduğu hisseler Akbank, İşbankası ve BBVA’nın birlikte kurduğu Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş (LYY) 2018 yılında geçmişti. 2019 yılında söz konusu hisselerin satışı amacıyla Morgan Stanley yetkilendirilmişti.

Türk Telekom’un pandemi süresince defansif sektörde yer alan bir şirket olması, bu süreçte internet, data kullanımının artması, gelecekte uzaktan çalışma, uzaktan eğitim gibi alanlarda kamu ve özel sektörlerin altyapı yatırımlarının artacak olması, artan talebe bağlı olarak şirket kar marjlarında yükseliş beklentimiz ve şirketin sahibi olan bankalardan oluşan Konsorsiyum’un şirketin karlılığını arttırıcı ve mümkün olduğunda yüksek oranda nakit temettü ödeme politikasını izleyeceğine olan inancımız nedeniyle Türk Telekom’u beğenmekteyiz.

Not : Piyasa riski almak istemeyenler pozisyon kadar BIST 30 endeks vadeli kontratlarında kısa pozisyon alarak hedge edebilirler.

Kaynak: Alan Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN