TSKB Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım TSKB  2013 hedef fiyatını 2.84 TL olarak belirledi.

TSKB bankacılık sisteminde farklı bir yapıya sahip. Banka, benzerlerinde olmayan özel uzun vadeli fonlama imkanlarına sahip. Proje finansmanı alanında da derin bir tecrübeye sahipler. Bağımsız bir duruş sergiledikleri için birçok kurumsal finansman projesine erişimleri var. Diğer taraftan, kısa vadeli gelişmelerden dolayı bankanın faaliyet gösterdiği bütün bu alanlar 2013‟te büyük bir rekabete sahne olacak. Ucuz finansman ve muhtemel yatırım notu artışı mevduat bankalarını yatırım bankalarının rakibi haline getiriyor. Yine de TSKB‟nin uzun yıllardır süregelen bir tecrübesi ve uzun vadede ucuz finansmana ulaşma imkanı mevcut. 2013 yılı içerisinde halka arzlarda, danışmanlık işlerinde ve komisyon gelirlerinde artış beklenmekte. Buna rağmen, enerjiyle bağlantılı kredilerin %40‟a ulaşması kredi büyümesini sınırlayıcı bir etki olabilir.

Potansiyel Katalistler

Hızlanan yatırım bankacılığı faaliyetleri.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Proje finansmanı faaliyetlerinde artan rekabet. Miktarı önemli olacağı için herhangi bir takip.

Değerleme

TSKB orta ölçekli bankaların çarpanına yakın işlem görüyor. 2013 beklentilerimize göre ön plana çıkacak bireysel Kredi ve KOBI bankacılığı senaryosuna uygun olmamasına rağmen, uzun vadeli değeri itibariyle TSKB için Endeksin Üstünde Getiri tavsiyemizi devam ettiriyoruz.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu – (Rapor için tıklayın!)

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir