TAV Havalimanları Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım TAV HAVALİMANLARI hisse senedinde 2013 hedef fiyatını 14.20  TL olarak belirledi.

Şirket NAD‟ına göre %44 iskonto ile işlem görüyor. Şirketin özellikle son dönemde Endeks‟in altında performans göstermesinde İDO‟da yaşanan problemlerin de etkisi olduğunu düşünüyoruz. Ancak İDO şirketin NAD‟ının sadece %3‟ünü oluşturuyor ve geriye kalan varlıklar (Mersin Limanı, TAVHL hissesi, HES‟ler) halen yüksek bir potansiyel taşıyor. Şirketin TAVHL ve AKFGY dışındaki yatırımlarının ise İMKB‟de işlem görmemesi şeffaflığı azaltarak şirketin yüksek iskonto ile işlem görmesindeki bir diğer neden olarak ön plana çıkıyor.

Potansiyel Katalistler

Son dönemde Endeks‟in altında performans göstermiş olan şirket için gelecek olan özelleştirmelerin bir fırsat yaratabileceğini düşünüyoruz. Özellikle otoyol ihhalesini şirketin içerisinde bulunduğu konsorsiyumun kazanamaması sonrasında Başkentgaz ihalesi önem taşıyacaktır. Başkentgaz ihalesinde teklifler 18 Ocak tarihinde verilecek.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Girilecek olan ihalelerde verilecek teklif ve bu yatırım için yapabileceği borçlanma şirket açısından kritik olacaktır. Holding‟in altında bulunan şirketler için önümüzdeki dönemde yapılabilecek bir halka arz bu şirketlerin de değerinin ortaya çıkmasını sağlayacağından olumlu olabilir.

Değerleme

Şirket için yapmış olduğumuz değerleme hisse başına 14.2 TL hedef fiyata işaret ederken yükseliş potansiyeli %53 seviyesinde bulunuyo.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu – (Rapor için tıklayın!)

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir