Alarko Holding Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım ALARKO hisse senedinde 2013 hedef fiyatını 5.90  TL olarak belirledi.

Şirket 2012 yılında taahhüt segmentinde faaliyetlerini artırırken mevcut işlerinin miktarı yıl sonu itibarıyla 1.6 milyar Dolar‟a ulaştı. Şirketin taahhüt faaliyetlerinde yeni bir seviyeye yükseldiğini ve yeni kazanılacak ihaleler ve mevcut kontratlarla birikmiş işlerinin 1.5 milyar dolar üzerinde kalacağını düşünüyoruz. Ek olarak, elektrik üretimi ve dağıtımı segmentlerindeki faaliyetler şirketin uzun vadeli dalgalanmasını azaltıyor.

Potansiyel Katalistler

Yeni yapılacak kontratlar ve mevcut anlaşmalara eklemeler orta vadede taahhüt faaliyetleri için olumlu. Bunun yanında, kömür yakıtlı elektrik santrali Karabiga projesine yönelik gelişmeler şirkete ilgiyi artırabilir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Ekeltrik fiyatlarında oluşabilecek muhtemel bir artış ALARK‟ın elektrik varlıklarının değerlemesini artırabilir. Taahhüt faaliyetlerinde yeni iş alımlarındaki yavaşlamalar birikmiş işlerin erimesine yol açabilir. Bunu yanında, mevcut birikmiş işlerin %81‟ini Kazakistan‟daki projeler oluşturduğundan şirket bu ülkeye fazlasıyla bağımlı bulunuyor.

Değerleme

Şirketin net aktif değerinin %36‟sı taahhüt faaliyetlerinden gelirken, %29‟u ise elektrik faaliyetlerinden gelmekte. ALARK için Endeksin Üzerinde Getiri tavsiyemizi korurken değerlememiz %23‟lük yükseliş potansiyeline işaret etmekte.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu – (Rapor için tıklayın!)

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir