Torunlar GYO Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım Torunlar GYO 2013 hedef fiyatını 4.10TL olarak belirledi.

Sahip olduğu bölgesel ve segment çeşitliliği, düzenli kira geliri yaratan alışveriş merkezleri, yapılmakta ve planlanan projeleri ve nakit akışı yaratma kabiliyetini göz önüne alarak, net aktif değerine göre %44 oranında iskontolu işlem gören Torunlar GYO için bu seviyelerin iyi bir alım noktası olduğunu düşünüyoruz.

Potansiyel Katalistler

Ali Sami Yen projesi kısa vadede en önemli katalist olacak. Şirketin eski Ali Sami Yen stadı üzerinde gerçekleştireceği projenin lansmanını takiben ön satışların kısa vadede hisse için önemli bir katalist olacağı kanaatindeyiz. Paşabahçe projesi hedef fiyatımızı yukarı çekebilir. Torunlar 355 milyon TL‟ye Paşabahçe‟de aldığı 72 bin m2‟lik arazi üzerinde 200 odalı bir butik otel ve 15 özel villa yapmayı planlamakta. Projeyle ilgili detaylı bilgiye sahip olmadığımızdan değerlememize dâhil etmedik. Bu nedenle bu projeden sağlanacak nakit akışı hedef fiyatımızı yukarı çekebilir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

1) Projelerde gerçekleşebilecek ertelenmeler 2) beklentilerin altında kalan ön satışlar 3) şirketin %7‟sine sahip Torunlar Gıda‟nın hisse satışı 4) sahip olduğu 853 milyon TL tutarında döviz borcu nedeniyle TL‟de yaşanabilecek değer kaybını en önemli aşağı yönlü riskler olarak görmekteyiz. Bunun yanı sıra, yukarı yönlü risk olarak şirketin %14.83 iştiraki Yeni Gimat‟ın halka açılmasını görmekteyiz.

Değerleme

Değerlememiz TRGYO için hisse başına 4.10TL hedef fiyatı işaret etmekte. Endeksin Üzerinde Getiri tavsiyemizi sürdürüyoruz.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu – (Rapor için tıklayın!)

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir