Emlak Konut GYO Hisse Yorumu 2013 / Oyak Yatırım

Oyak Yatırım Emlak Konut GYO 2013 hedef fiyatını 3.10 TL olarak belirledi.

Düşük faiz ortamının alıcı tarafında yarattığı olumlu hava, yüklenicilerin şirketin arsalarına olan ilgisinin artmasına neden olabilir. Önümüzdeki yıl ihale edilecek arsalar ve bu ihalelerden elde edilecek çarpanlar önem arz etmekte. Şirketin önümüzdeki sene Ümraniye (İstanbul Finans Merkezi), Yarımca (kısmen) ve Sultanbeyli arsalarını ihale etmesini beklemekteyiz. Finansallar tarafında ise, şirketin Ağaoğlu My World Europe (%50), Şehrizar Konakları, Soyak park Aparts, 1stanbul, Towerland, Park Yasam Mavişehir, Alemdağ Emlak Konut, Tuzla Emlak Konutları ve Gebze Emlak Konutları 2‟nin 2013 finansallarına yansımasını bekliyoruz.

Potansiyel Katalistler

1) Arsa Alımları

2) Arsa İhaleleri

3) Satış Performansı

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

1) Beklentimizin üzerinde ihale çarpanı (Şirketin ortalama 1.50x çarpan elde etmesini bekliyoruz.) ve satışların beklentimizden hızlı gerçekleşmesi yukarı yönlü riskler arasında bulunmakta. Diğer taraftan, ihalelerin talep azlığı nedeniyle iptal edilmesi en önemli aşağı yönlü risk olacaktır.

Değerleme

Değerlememiz EKGYO için hisse başına 3.10TL hedef fiyatı işaret etmekte. Düşük faiz ortamını da göz önüne alarak, hisse için Endekse Paralel Getiri tavsiyemizi sürdürüyoruz.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu – (Rapor için tıklayın!)

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir