Tekfen İnşaat Şirket Haberleri – (27.08.2019)

Tekfen Insaat 195 milyon dolar değerinde proje aldı.

Tekfen İnşaat %40 oranında pay sahibi olduğu iştiraki Azfen, BP Exploration (Caspian Sea) Limited ile imzaladığı sözleşme ile toplam ağırlığı 16.936 ton olacak olan 1 adet offshore platformu, delme modülü, hizmet ve yaşam ünitelerinin yapım ve teslim işlerini üstlendiğini açıladı. Projenin 38 ay sürmesi bekleniyor. Projenin toplam bedeli yaklaşık 486 milyon dolar olup, Tekfen İnşaat’ın projedeki payı yaklaşık 195 milyon dolar. Şirket’in payına düşen miktar toplam bakiye sipariş büyüklüğünün %10,6’sına denk gelmekte.

Hisse güçlü TL ve üç çeyretir yeni proje edinimi gerçekleşmemesi sonucu bakiye sipariş büyüklüğünde meydana gelen düşüş ile birlikte geçtiğimiz son 3 ayda BIST-100 endeksinin %19 altında performans gösterdi. Haberi hafif olumlu olarak değerlendiriyoruz. Fakat Şirket’in yeni proje edinimi yaratmakta yetersiz kalması nedeniyle bu yıl için 1,2 milyar dolar yeni proje edinimi öngördüğümüz değerlememizin üzerinde aşağı yönlü riskler bulunmakta.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin