Sektörlerden Haberler – (09.10.2017)

Anadolu Ajansı’nın sektörlerden derlediği günün önemli şirket haberleri:

– Allianz’a Kristal Elma’dan 8 ödül
Allianz Türkiye, bu yıl 29’uncusu düzenlenen Kristal Elma Yarışması’nda 8 ödül kazandı. Allianz Türkiye’nin sağlık sigortacılığındaki vizyonunu, duygusal hikayelerle anlattığı reklam kampanyası “Allianz Seninle”, Kristal Elma Yarışması’nda biri “Büyük Ödül” olmak üzere 5 ödül kazandı. “Dijital ve Sosyal Medya” kategorisinde de 2 ödülün sahibi olan Allianz Türkiye, “Yılın Yaratıcılığa Cesaret Veren Reklamveren Özel Ödülü”nü de alarak yarışmadan toplam 8 ödülle döndü.

– “Pendik, gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi”
Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, Pendik’in, gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi olduğunu belirterek, “Bunda Sabiha Gökçen Havalimanı’nın uçuş trafiğinin artmasının, sanayi bölgelerine yakın konumunun, eğitim kurumlarına yakınlığının katkısı bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

– Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2 milyonuncu aracını üretti
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 1994’ten bu yana ürettiği 2 milyonuncu araç olan C-HR modelini banttan indirdi. Türkiye’nin ilk hibrit ve SUV modeli Toyota C-HR, eylül sonu itibarıyla üretim bandından inen 2 milyonuncu araç olarak tarihe geçti.

– Casper mobil uygulaması hizmete girdi
Casper’ın mobil uygulaması, Google Play üzerinden kullanıma sunuldu. Uygulamada, “Servis Noktaları” sekmesi kullanılarak Casper bünyesindeki tüm yetkili servisler harita üzerinden, kullanıcının lokasyon durumu baz alınarak gösterilebiliyor. Kullanıcılar, isterlerse sokak görünümü sayesinde (Google Street View) yetkili servisleri görüntüleyebiliyor.

– VSY Biotechnology yeniliklerini dünyaya duyuruyor
VSY Biotechnology, katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova’yı geliştirdi. Firma yeni bir teknoloji ile katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova’yı geliştirdi ve dünyada çapındaki patent başvurularını tamamladı.

– Albaraka Garaj Fintech Hackathonu’nu kazananlar açıklandı
Temassız ödeme çözümü sunan ÖdEfendi projesi birinci olurken, machine learning üzerine kurulu robo-danışmanlık uygulaması projesi İrfan ikinci, sanal çağrı merkezi projesi Hypersoft üçüncü oldu.

– “Otomotivde vergilerin sade ve öngörülebilir olmasını istiyoruz”
Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, sektörün Avrupa regülasyonuna ilerlemesi için nasıl bir vergi sistemine ihtiyacı olduğunun bütün aktör ve çatı derneklerle konuşulması gerektiğini belirterek, “Bizim istediğimiz sade ve öngörülebilir olması, zaman içinde de süreklilik arz etmesi.” dedi. Yenilenen Qashqai’nin lansmanında konuşan Özkök, Renault-Nissan-Mitsubishi İttifak’ının globalde bu yılın 8 aylık sonuçlarına göre yaklaşık 7 milyon adetlik bir satış adedine ulaştığını söyledi.

– Turkcell’den “güvenli e-ticaret” hamlesi
Turkcell hayata geçirdiği güvenli e-ticaret platformunun duyurusunu Alaçatı’da yaptı. İlk aşamada seyahat sitesi Fulltrip ve Blu TV’yi platforma dahil eden, hızlı giriş ve Paycell ile çok aşamalı güvenlik sağlayan Turkcell, Türkiye’nin e-ticarette fark yaratmasını hedefliyor.

– Renault Grubu’ndan yeni stratejik plan
Renault Grubu, “rekor” sonuçlara dayanan yeni stratejik planı Drive the Future 2017-2022 kapsamında, gelecek 6 yıl boyunca Ar-Ge’ye 18 milyar avroluk yatırım yapmayı, 5 milyondan fazla araç satışı gerçekleştirmeyi, 70 milyar avronun üzerinde yıllık gelir, yüzde 5’lik büyüme ile yüzde 7’den fazla işletme marjı ve her yıl pozitif nakit akışı elde etmeyi hedefliyor.

– Şişecam Cam Ambalaj’ın 3. Sürdürülebilirlik Raporu yayınlandı
Avrupa’nın ve dünyanın beşinci büyük cam ambalaj üreticisi Şişecam Cam Ambalaj’ın 3. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı. Küresel Raporlama Girişimi (GRI) G4 Sürdürülebilirlik Raporlaması Kılavuzu’na uygun olarak hazırlanan ve bu yıl üçüncüsü hazırlanan rapora göre Şişecam Cam Ambalaj, gerçekleştirdiği verimlilik çalışmaları sonucunda Türkiye ve yurt dışındaki operasyonlarda toplam 34,1 milyon TL tasarruf sağlarken, Türkiye operasyonuna ait birim enerji tüketim oranını da yüzde 4,5 azaltmayı başardı.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ