Seçimlerin kaybedeni belli oldu şimdiden

Atilla Yeşilada – 18.06.2018

Canım Abim, AKP’nin has, önde gelen elemanı Mustafa Şentop (onu başkanlık anayasasındaki üstün başarısından tanırsınız), “Cumhur başka, TBMM başka partiden olursa, seçim yenilenir” demiş. Ağzından öpeyim seni Güzel Abim. Bu seçimden önce TL şortlayıp bir kat aldım, yaz sonu seçimde bir yat, yerel seçimlerde de han-hamam olayını tamamlarım. Valla yaparsınız Abi, tam yatışmış kurun üstüne “ulan Moody’s, koyup oturturum” diye mazot döken bir partiden söz ediyoruz. Seçimi yenileyip, TBMM’yi kaybettiğiniz gibi, Canım gibi sevdiğim, mezara kadar sırtımda kefenle takip edeceğim RTE’yi de başkanlık koltuğundan edersiniz. Ama bence en iyisi erken seçimi Mart yerel seçiminden sonra ayarlayın ki, halk hakkaten Cehennem’de yaşadığını farketsin, tövbekar olsun. Tam AMB parasal sıkılaştırmaya başlayıp, yabancı yatırımcı GOP’tan (Gelişmekte Olan Piyasalar) fellek fellek kaçarken!

Artık seçim tahminlerimi yazma zamanı geldi. Tamamen anket ortalamalarına dayanarak söylüyorum. İlk turda RTE ve İnce finale kalır. İkinci turda bütün anketler RTE kazanır diyor, itiraz edecek kadar donem yok. Ama Mediar’a göre Kürt seçmenin %77’si İnce’ye oy verecekmiş. Doğruysa, RTE biraz zor kazanır. Hile de zor. En fazla %2-3 hile yapılabilir, onu ötesi hemen afişe oluyor. Sonra artık AİHM mi devreye girer, ABD-AB-BM ambargo mu uygular, siz bilirsiniz.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN