Seçim Sonrasında Piyasaların Görünümü

Yaşar Erdinç – 25.06.2018

Seçim sonuçlarının vatanımıza milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. En önemli siyasi belirsizlik ortadan kalktı ve bu aşamadan sonra artık çok esaslı bir ekonomik programın ortaya konulması ve hiç fire vermeden uygulanması gerekiyor. Aksi halde, doların ve ileride de euro’nun suyunu çektiği ortamda geçmişteki bol para ortamının tam tersi ile karşılaşacağız. Uygulanması gereken ekonomik program konusunda ileride daha ayrıntılı yazılar yazarım ama bu aşamada piyasaların seçim sonuçlarına ilişkin reaksiyonlarını kısaca değerlendireceğim.

Dün gece bu konuda periscope yayını yaptım. Bu yayını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Bu yayında beklentilerimi uzun uzun anlattım.

https://www.pscp.tv/yerdinc65/1mrxmnXVbNzKy 

Burada kısaca bir kaç değerlendirme yapacağım.

Dün gece dolar/TL kurundaki gelişmelere baktığımızda, olumlu bir reaksiyon gördük. Cuma günü 4.68 civarında kapanmış olan dolar/TL dün gece uluslararası piyasalarda işlemler başladıktan sonra 4.59 seviyelerine kadar geriledi, sonra bir tepki yaparak 4.65’e yükseldi, fakat şu an itibariyle 4.57 seviyesinde bulunuyor. Bu sabah bir ara 4.53 seviyelerine kadar geriledi. Dün gece scope yayınında da belirttiğim üzere dolarda bu hafta içinde önce 4.46-4.50 aralığına kadar bir gerileme görebiliriz. Burada destek yapmaya çalışacaktır, fakat bu aşamadan sonra genel olarak doların yönünü DXY endeksindeki gelişmeler belirleyecektir.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN