Petrol ve altın ilişkisi

Petrol piyasası için olumlu kalmaya devam ediyorum. Halen açıklanmamış haberlerin piyasaya etkisini model bakış veya fark sayısal bakışla görmek mümkündür. Yani gelecekle ilgili tahmindeki hata payını düşürmek temel kriterdir. Bir sonraki aşaması reçete yazarak güvenilir onarım yapmaktır.

Belirleyici sinyaller, hareketlenmeler vardır ki geleceğe bakışı şekillendirir. Önceki yazılardan alıntı yapalım:
– 2014 düşüşün belirlediği süreci yaşamaya devam ediyoruz
– sürecin kalitesi yani düşüşün şiddeti yükseliş eğilimini baskın tutmaktadır,
– 2008 düşüş etkisi de 2020 ve ötesi üzerine yükseliş yönlü belirleyici etki yapmaktadır,
Klasik bakışlı teknik analistlerin göreceği gibi:
– 2009 ve 2016 dipleri alçalan üçgen formasyonu için platform olmuştur,
– formasyonu belirleyecek eğilim devam etmektedir, yani dar açı oluşmaktadır,
– bu açının oluşabilmesi için 3. dip bekleyenler de olabilir ama ticari anlamda fırsat kaybı getirebilir

Ticari kayba belirgin vaka olarak 2015-2016-2017 dipleri de incelenebilir: ters omuz-baş-omuz formasyonu kimilerine göre yetersiz de görülmüştü.

Altın/Petrol paritesi yukarı yönlü gelişiyor
Bu durum petrolde gerileme beklentisi yaratmamalıdır. Sadece yükseliş temposunun altına göre düşük kalacağı piyasa oluşumuna işarettir. 2016 ilk aylarında zirve yapan parite geometrik oluşumların da etkisiyle geleceğe yönelik olumlu sinyaller vermiştir.

O dönemki geometri 2020 sonrası için kuvvetli yükselişe işaret etmektedir. 2014 yılında görülen düşüş kırılımı da 2016 oluşumuna katkıdır. Son 3-4 aylık dönemde görülen altın lehine yükseliş de geçmişten gelen enerji birikiminin sonucudur.

Yeni bakış olarak da kripto paraları, altın , petrol veya emtia gerçekleri karşısında değerlendirebiliriz. Bu da sonraki yazılarımızdaki yaklaşımımızı içeren konular olacaktır.

Siz de daha güvenilir metodlarla yatırım kararı vermek isterseniz eğitim / kurs /uygulama için talep bırakabilirsiniz: https://www.paraborsa.net/iletisim/

Dövizdeki dalgalanma ihracatı teşvik ederken, matematik modele dayalı daha güvenilir stratejiyle yeni pazarlar erken aşamada bulunabilir. Rekabet avantajı getirecek bu araç adil olmasa da gereklidir. Bu faydayla, geçmişin başarılısını değil geleceğin fırsatını erken aşamada yakalamış olursunuz. Doğrulanmış bakış açıları mevcuttur. Buna göre uygulanabilir avantaj getirecek öneri için ülke ve bölge GELECEK dönemde cazip pazarları skorlama tablolarında inceleyebilirsiniz.