Parite oyunları

Bakış açısını ekonomik gelişmeler üzerinden eksiklikleri başka metotlarla açıklamaya engel olur. Yani ekonomistlerin hatalarını saklamak için kullandıkları veri setlerinin problemli olduğunu belirtmeleri kendilerine yeni kaçış yolları bulma amacı taşımaktadır.
Herkese açık veriyi işleme becerisi düşük kaldığı sürece, daha güvenilir bakış üretmek kolay değildir.

Biz kendi işimize bakalım: piyasadaki döngüleri eğlence oyunlarıyla açıklamak da mümkündür. Doldur-boşalt davranışları aslında değişen algıların sonucudur.
Bugün Avrupa ekonomisindeki çöküşü izlemeye devam edebiliriz ama nedenini geleceği tahmin etmek amacıyla aramalıyız.

Ocak 2002’de dolaşıma giren avro, 2008 emlak krizine dek yükselen eurusd paritesi 1.60a yaklaştı. Kriz sonrası gelen kademeli düşüşlerle beraber 1.00 değerine yaklaştı. Krizler dönüştürür, yeni düzenleri açar.

Tespitler:
– 2004, 2008 zirveleri gösterge modeline göre atak oluşmasını sağladı
– 2010, 2016 dipleri de gösterge modeline zayıf geleceğe işaret etmiştir
– Bu iki damla tespitten şuraya varabiliriz : zayıf gösterge değerleri tarihin yakın dönemlerinde yaşanmıştır ve geleceğe etkisi yüksektir. Sebebi de zayıflığın derin olmasıdır.

EURUSD paritesi 1.05 için sistem ayarlaması sürebilir
Ataklar değerlidir, düşüşler de değerlidir. Derinliği geleceğin dalga yapısını belirler. 2000den 2004e geçişte göstergeler sert yükseliş gösterdi. Modelimize göre bir sonraki hamle için son derece önemli işaretler oluşmasına sebep oldu. Fiyatlarda destek/direnç aramanın yaratacağı maddi hasarı dışlamak isteyenler buna dikkat etmelidir. Esas bilgi piyasa fiyatı içinde değil, üzerine kurulan model içinde gizlidir. Yani modeliniz keşfedilecek bilgiyi saklayabilmelidir. 2015den 2016ya sert düşüş yine model göstergeyi etkilemiştir. Gösterge geçmişe göre sert düşmemiş de olsa yaptığı hamle zayıf EURUSD için işaret vermiştir.

Siz de daha güvenilir metotlarla yatırım kararı vermek isterseniz eğitim / kurs /uygulama için talep bırakabilirsiniz: https://www.paraborsa.net/iletisim/

Dövizdeki dalgalanma ihracatı teşvik ederken, matematik modele dayalı daha güvenilir stratejiyle yeni pazarlar erken aşamada bulunabilir. Rekabet avantajı getirecek bu araç adil olmasa da gereklidir. Bu faydayla, geçmişin başarılısını değil geleceğin fırsatını erken aşamada yakalamış olursunuz. Doğrulanmış bakış açıları mevcuttur. Buna göre uygulanabilir avantaj getirecek öneri için ülke ve bölge GELECEK dönemde cazip pazarları skorlama tablolarında inceleyebilirsiniz.