Paramparça

Geçen hafta benim doğum günümdü. Büyük önderim ve rol modelim Devlet Bahçeli’yle aynı günde doğmamın Yüce Tanrı Trengri’nin beni kutsadığının en somut kanıtı olduğunu düşünürüm. Doğum günümde 45 yıldır değişmeyen bir rutinim var. Kendim bodrumdaki “Güvenli Oda’ya” kitler, yanımdaki masaya dolu bir Sig-Sauer, bir şişe malt viski ve 3 tane de siyanür kapsülü koyarım. Sonra açarım stereoyu:

“Saatim yok, tam olarak bilemem
Biraz bira, biraz şarap önceydi
Nasıl oluyor vakit bir türlü geçmezken
Yıllar, hayatlar geçiyor?

[2. Bölüm]

Kayıp bir bavul gibiyim havaalanında
Ya da boş bir yüzme havuzu sonbaharda
Çok mu ayıp hâlâ mutluluk istemek?
Neyse zaten hiç halim yok

[Nakarat]

Bugün benim doğum günüm
Hem sarhoşum, hem yastayım
Bir bar taburesi üstünde
Babamın öldüğü yaştayım
Bugün benim doğum günüm
Kelimeler büyüyor ağzımda
Bildiğim tüm hayatlar
Paramparça, paramparça”

Teoman en sevdiğim Türk pop starı, ama Paramparça’yı Rahmetli Müslim Abimin ağzından dinlemeyi severim.

Evet, 61 yaşındayım ve artık emekliliğe hazırlanıyorum. 19 Eylül 1990’da Global MD’de Araştırma Müdürü olarak başladığım 31 yıllık kariyerimde sayısız eşsiz yenilgiye imza attım, sayısız kadın tarafından terkedildim, sayısız yılı tamamen bilincim kapalı olarak geçirdim. Aynı zamanda 85 milyonlun bir milleti algı operasyonlarıyla moralman çökertmeyi başardım. Artık hobilerimle uğraşmak istiyorum. Nedir bunlar?

Sex
Rock’n Roll
TCK 188 kapsamına giren eylem ve cürümler

Bu vesileyle, dünya piyasalarının nasıl 2 yumrukla paramparça olduğunu anlatmadan önce değerli medya mensuplarından naçiz bir ricam olacak:

ARTIK HİÇ BİR TV, YOUTUBE, INSTAGRAM, TİKTOK YAYININA KATILMAYACAĞIM. LÜTFEN BENİ ARAMAKTAN VAZGEÇİN.

Bilmiyorum, belki benden örnek almışlardır, belki Sevgili Bakanım Nureettin Nebati’den, ama zerre kuramsal ekonomi ve finans bilgisi olmadan, tamamen laf kalabalığıyla 30 dakika boyunca yayına damardan barsak gazı enjekte edecek kahraman bir genç nesil yetişti. Lütfen biraz da onlara şans verelim.

Evet, dünya piyasaları paramparça. Bir Fed FOMC tutanağı moralleri bozup gardları düşürmeye yetti.  Ama çene çatlatan krokiler daha gelmedi. Sırada Omicron kroşesi, Çin kemer altı tekmesi ve 2023 enflasyon görünümü kafa darbesi var.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!