OTKAR ve 450 ila 470 arası bandı

ABD Enerji Enformasyon İdaresi, Baltimore Limanı’ndaki faaliyetlerin bu yıl kömür ihracatını etkileyebileceğini, çünkü Scott Key Köprüsü’nün yıkılmasıyla kesintiye uğradığını belirtti. 2023’te sigortacılık sektörünün prim üretimi önceki yıla göre %105 artarak 483 milyar TL’ye yükseldi.

Bankman-Fried, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla yargılandığı ceza davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Manipülasyon ve vergi kaçakçılığı ile meşhur Bitcoin’in, halving’i yaklaşırken, fiyatı olumlu etkilendi.

Ekonomi takvimi ile Dolar Endeksi‘nin entegrasyonu önemlidir, çünkü bu, yatırımcıların bilinçli kararlar almalarına büyük ölçüde katkı sağlar. Önemli ekonomik olayların ve göstergelerin zamanlamasını belirlemek ve doların diğer önemli para birimleri karşısındaki performansını dikkatlice değerlendirmek için bu kaynaklar sıklıkla kullanılır. Ayrıca, yatırımcılar için risk yönetimi açısından da hayati önem taşırlar.

Grafik TradingView’den

OTKAR 465 TL fibonacci desteğini kırarak 426 TL’ye kadar düşmüştü. Şu anda desteği momentum ile kırmış ve 466 ‘ya çıkmış ve 450 ila 470 arasına kendini sabitlemiş görünüyor.

Direnç noktası 502 TL’dir. 538 ‘den güçlü bir satış dalgası alan piyasa değeri 2 milyar doları aşmış hissenin uluslararası fuarlarda ilgi görmesi de olumlu etki oluşturmaktadır. 493 TL ‘den half trend olumlu bir sinyal verirse tekrar 538’leri konuşuyor oluruz.

Sonuç itibarıyle, Beyaz Saray, Rusya’ya Moskova’daki bir konser salonuna yapılan terör saldırısıyla ilgili önceden yazılı terör tehdidi uyarı notu gönderdiklerini açıkladı. Saldırının dolaylı olarak kendilerinin yaptığı iddia ediliyor. İddialara göre, İsrail iç istihbarat teşkilatı Şabak Direktörü Bar, Mısır İstihbarat Şefi Kamil ile Kahire’de Gazze’ye saldırıları ve esir takasını görüşmek üzere buluştu. Boykot devam ediyor ve İsrail ile ticaret yaklaşık yüzde 33 oranında düştü.

Okan Özdemir