Orge Enerji Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (20.12.2023)

Tavsiye: Endeksin Üzerinde Getiri

Hisse Fiyatı: 56,50 TL
Hedef Fiyatı: 99,49 TL
Yükseliş Potansiyeli: %76

➢ Orge, kuruluşunun yaklaşık ilk on beş yılında ağırlıklı olarak konut/ofis/avm projelerinin elektrik taahhüt işlerinde yer alırken, 2014 yılından itibaren raylı sistem projelerinde de yer almaya başlamıştır.

➢ Raylı sistemler günümüzde Şirket’in en büyük iş alanı olmaya devam etmektedir. Şirket, 2022 yılı ortalarında ise güneş enerjisi sistemleri alanında girişimlere başlamış olup, elektrikli araç şarj istasyonu alanında da faaliyete başlamayı hedeflemektedir. Mevcut iş kollarındaki güçlü büyüme potansiyeline ek olarak, Şirket’in elektrifikasyon tecrübesiyle oluşturduğu yeni iş alanları gelecek yıllar için ek nakit akışı potansiyeli sunmaktadır.

➢ Çok fazlı projeler kapsamında; yeni alınan işler büyüyerek devam edebilmektedir. Bu durum Şirket’in orta vadede ciro yaratımını desteklemekle kalmayıp, marjlarını daha yüksek seviyeye çekebilmesini de sağlamaktadır.

➢ Eyl.23 itibariyle 1.0mr TL’lik devam eden proje (backlog) bulunmaktadır. Şirket yıl başından Eyl.23’ye kadar 731mn TL’lik yeni proje kazanımı gerçekleştirmiştir.

➢ Öte yandan, 3Ç bilançosunun ardından -döviz kuruna göre değişim göstermekle birlikte- TL bazında yaklaşık 750mn TL’lik daha yeni proje açıklanmıştır. 2Ç23’te tamamlanan iki adet metro projesinin ardından Şirket iki adet daha metro projesi ihalesi (İstanbul ve Bursa) açıklamış olup; Alarko GYO’nun Bodrum Hillside Hotel projesi ihalesi, izmir Amerikan Hastanesi projesi (sözleşme aşamasında), elektrik ekipmanı satış sözleşmesi ve İsviçre merkezli Secheron SA ile işbirliği anlaşması gibi sözleşmeler imzalamıştır.

➢ Şirket payları, 2024 beklentilerimize göre 5,0x FD/FAVÖK çarpanı ile işlem görmektedir.

Kaynak: Gedik Yatırım