Ons Altın’da Neler Oluyor?

BİST İçin Tekniklere Bakmalı!

BİST’in teknik alım desteklerine yakın olduğu uyarısı ile kademeli alımların doğru olacağını yazmıştım. Aynı zamanda gelişmiş borsalarda düşüşler yaşanması ve ABD ile Suriye-F-35 gerilimi BİST’in de gelişmiş borsaların düşüşlerine uymasına neden oldu. Dün düşüşün ilk tepkisini gördük. Ama teknik olarak 100.060 civarındaki bollinger direnci, hatta asıl 100.500 seviyesi yukarı kırılmadan düşüş riski bitti demek için erken olur. BİST bu dirençlere yaklaşabilir ama yukarı kırmadan yeniden satışlar gelebilir.

BİST için özellikle ABD ile süren görüşmeler çok önemli. Görüşmelerden çıkacak kararlar, bu esnada F-35 ile ilgili olası teslimat ya da tamamen projeden çıkartılma yönündeki gelişmeler BİST’i direk etkileyecektir. Bu kararları bizler önceden bilemeyeceğimize göre, BİST’in olası tekniklerini hangi yönde kırmasına göre tahmin ve beklenti oluşturmak doğru olur. Yani bu sıralar teknikler çok önemli. Sıkı takip etmekte yarar var.

Ons Altın’da Neler Oluyor?

Bu soruya şu an özel bir cevap vermeye gerek yok. Çünkü 12 Haziran tarihli yazımın başlığını bile ”Ons Altın Yeni Bir Atak Hazırlığında Mı?” diyerek olası ons hareketi beklentime paralel atmıştım. O günkü görüşlerim paralelinde gelişmeler yaşanıyor. Yani benim için özel bir durum yok.

Hepinize bol kazançlar dilerim.

Aydın Eroğlu
Stratejist  Finans Yazarı