Migros Hisse Yorumu / Yapı Kredi Yatırım – (16.01.2024)

Hedeflenen pazarda dev genişleme

Öneri AL
Hedef Fiyat TL 580.00
Potansiyel Getiri 54%

Migros’u daha yüksek enflasyon varsayımlarımız ve kayda değer nakit akışı performansının ardından AL tavsiyesi ve 580 TL/hisse (önceki 385 TL/hisse.) 12 aylık hedef fiyat ile kapsama alıyoruz. Migros’un büyüme beklentilerini, çoklu kanal stratejisi ile süpermarket segmentindeki rakipsiz konumunu, online teslimat işinin çeşitli taraflarında (anında teslimat, kozmetik, yemek servisi, spot ürün vb.) artan ayak izini ve 12 milyar TL’lik net nakit pozisyonu (kira yükümlülükleri hariç) ile sağlıklı bilançosunu beğenmeye devam ediyoruz. Hisse senedi 2023 yılında BIST 100’e kıyasla %71’lik kayda değer bir üstün performans gösterdi. Yine de, önümüzdeki üç yıl için %35 SNA ve %38 VAFÖK YBBO sunarken cazip bulduğumuz 4,9x FD/düzeltilmiş VAFÖK 8,4x F/K ile işlem görmektedir.

▪ Etkileyici 2023 performansı. 2023 gelir büyümesi tahminimiz, paylaşılan beklentilere paralel yıllık %96’dır. Güçlü gelir performansının ana unsurları rekabetçi fiyatlandırma sayesinde pazar payı kazanımı, yıllık %7’lik alan artışına işaret eden net 455 adetlik agresif mağaza açılışı ve büyüyen online ticaret olmuştur.

▪ Sağlam SNA marjı devam edecek. 2024 yılında, şirketin gelir büyümesi açısından emsal gruplar arasındaki liderliğini aynı faktörlerle sürdüreceğini tahmin ederken, yıllık bazda %73 net satış büyümesi öngörüyoruz. Faaliyet kaldıracının desteğiyle, marj performansında önemli bir değişiklik beklemiyoruz, çünkü aynı zamanda %3’lük tatmin edici bir SNA marjı tahmin ediyoruz.

▪ Yeni Pazar fırsatlarını keşfetmek. Fintech, mutfak ve kozmetik hizmetleri gibi yeni alanlara girerek ve e-ticarette önemli bir yer edinerek hedeflenen pazarda genişleme, önümüzdeki yıl kesintisiz reel gelir büyümesi sağlayabilir. Sağlam bilançosu ve yüksek nakit üretimi göz önüne alındığında, genişleme stratejisinin finansmanında herhangi bir sorun yaşanmasını beklemiyoruz.

Rapor için tıklayın.

Kaynak: Yapı Kredi Yatırım 2024 Strateji Raporu