Migros: Bu yıl 300 mağaza açacağız

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort gıda perakende sektörüne ve Migros’a ilişkin bilgi verdiği konuşmasında, Migros’un 74 ilde 1932 mağazaya, Money Club sadakat programının ise 8 milyon kişiye ulaştığını söyledi.

Mağazalarında kredi kartıyla yapılan satışların yüzde 30’unun kasiyer olmayan Jet Kasa’dan yapıldığını kaydeden Tort, 2010’da dağıtım merkezlerine yaptıkları yatırımla, sattıkların malın yüzde 85’ini kendilerinin dağıttığını ve sevkıyat sayısını 30 kat düşürdüklerini belirtti. Tort, soruları yanıtlarken, 2011’de 300 adet mağaza açmayı hedeflediklerini ve bunların büyük bölümünün indirim süper marketlerinden oluşacağını belirtti. Tort, 2015 yılına kadar her yıl 50’si süpermarket formatında olmak üzere 300’e yakın mağaza açarak büyüyeceklerini açıkladı.

Apartmanda kaplan beslemek
Konuşmasında verimliliğin önemine de dikkat çeken Tort, konuyla ilgili olarak şu örneği verdi: “Bir kaplan yavrusu ne kadar şirindir. Alıp apartman dairesinde besleyebilirsiniz de, büyüyünce iş kontrolden çıkar. Tıpkı bunun gibi, satabilmek herşeyden önemli olduğundan rekabetçi fiyatlar ancak işinizi daha verimli hale getirmekle mümkün.”

Türkiye yıldızlaşıyor
Türkiye ekonomisinin dünyada 17’nci sırada olmasına karşılık, Türk gıda perakende sektörü büyüklüğünün Avrupa’nın 6’ncı en büyük pazarı olduğunu aktaran Tort, Türkiye’deki olumlu gelişmelerin ülkeyi yıldızlaştırdığını ifade etti. Tort, online satışların gelecekte yüzde 5 pay alacağını da söyledi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17033485.asp?gid=254

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir