Mavi Giyim Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (29.04.2024)

Endeksin Üzerinde Getiri

Hisse Fiyatı: 88,70 TL
Hedef Fiyat: 130,00 TL
Yükseliş Potansiyeli: %47

➢ 2024 yılı için şirket %70 (+/-%5) satış geliri büyümesi, stabil FAVİK marjı (+/-50bps), satışların %5’i kadar yatırım harcaması ve net nakdini arttırmayı hedeflemektedir.

➢ Güncel satış ivmesinin Türkiye genelinde tüketim ürünlerinde beklediğimiz yavaşlamaya rağmen, Mavi’nin maliyet avantajından kaynaklanan uygun fiyatlama politikası dolayısıyla güçlü devam etmesini beklemekteyiz. Uzun vade açısından 5 yıllık sürdürülebilir (reel) büyümenin ise %20’lerin üzerinde gerçekleşmesini beklemeye devam ediyoruz.

➢ Mavi hisseleri sene başından beri BIST100 endeksinin %21 üzerinde güçlü blr performans sergiledi. Bu performansa ve şirket beklentilerinden muhafazakar tahminlerimize rağmen 2024 beklentilerimize göre hisseler hala cazip olan 4,5x FD/FAVÖK çarpanında işlem görmekte. Buna ek olarak, şirketin büyüme trendinin 2025’de de öngörülür olduğu nadir BIST şirketlerinden olduğunu düşünüyoruz.

Kaynak: Gedik Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!