Kripto Para Yorumları / Bybit – (9.09.2022)

BTC 20 bin doların üzerine çıktı; Animoca, 110 milyon dolarlık bir fon daha temin etti

Bybit tarafından hazırlanan değerledirmede BTC’nin 20 bin dolar eşiğin üzerine çıkmasını altı çizilirken, ETH’ni son 24 saatteki seyri de ele alınıyor: Kripto para piyasası, DXY’nin hafta içinde en düşük seviyeye düşmesinden sonra cuma günü erken saatlerde bir geri dönüş gördü. BTC perşembe günü 19 bin dolarlık desteğin üzerinde sağlam bir dayanak kurdu ve cuma sabahı 20 bin dolarlık eşiğin üzerine çıktı. İçeriğin yazıldığı an itibarıyla, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan BTC, son 24 saatte %6 artış kaydettikten sonra 20.5 bin dolar civarında el değiştiriyor. Bu, bir trend dönüşü olabilir mi, yoksa sadece piyasadaki aşırı kaldıraçtan kurtulmak için bir adım olabilir mi? Bunun ötesinde, BTC’nin ortalama coin durgunluğu, satın alma bölgesinin altına düştü ve birkaç yılın en düşük seviyesine ulaştı. Geçmiş verilere bakıldığında, uzun süreli BTC durgunluğu genellikle bir sonraki boğa eğiliminin önünü açabilecek güvenilir bir taban fiyatın oluşumuna işaret ediyor.

ETH, BTC ile birlikte 1.600 dolarlık direncin üzerinde hız kazandı ve aynı dönemde %4.5’lik bir artış gördükten sonra şu anda 1.700 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, bu seviyeyi daha sağlam bir desteğe dönüştürmeyi başarırsa büyük olasılıkla daha büyük bir yukarı yönlü ivmeye kapı açacak. Çoğu büyük altcoin yeşil renkte seyrediyor ve birkaç Katman 1 tokeni, benzer bir zaman diliminde %5’ten fazla kazançla paketi yönetmekte.

Önde gelen yatırım firması ve NFT oyun yayıncısı Animoca, Ocak ayının başlarında 350 milyon dolarlık fon sağladıktan sonra, piyasadaki genel yorgunluğa rağmen kasasına 110 milyon dolar daha ekledi. Yeni finansman turu, Temasek, Boyu Capital ve GGV Capital gibi kurumsal yatırımcılara dönüştürülebilir tahvil satışı yoluyla gerçekleştirildi. Crunchbase’den alınan verilere göre, firma şimdi çeşitli finansman turlarında toplam 775 milyon dolarlık fon topladı ve değerlemesini 5 milyar doların üzerine çıkardı.

Kaynak: Bybit