KOZAL: Fed ve petrol

Petrol fiyatları geri çekiliyor ve iki haftalık kazanç serisine son vermeye hazırlanıyor.

Özellikle Fed’den Christopher Waller’ın yorumlarından etkilenen ham petrole bakalım. Perşembe günü Amerikan Merkez Bankası’nın faiz indirimlerini en az iki ay daha ertelemesi gerektiğini söyledi. Bu durum ekonomik büyümeyi yavaşlatabilir ve petrol talebini azaltabilir.

Ekonomik takvim, tüccarları bilinçli yatırım kararları almalarına nasıl yardımcı olur? DXY‘yi (Dolar Endeksi) nasıl kullanırım ve portföyümü çeşitlendirebilirim? Bu sorular oldukça önemli.

Grafik TradingView’den

KOZAL Ichimoku Bulutuna baktığımızda hisse senedinin Ichimoku bulutu, mevcut fiyatın altında ve bulutun içinde olduğu için kararsız bir görünüm sergiliyor. Bu durum, fiyatta bir düzeltme veya yatay hareket olabileceğine işaret edebilir.

Hacim ağırlıklı ortalama fiyat, 23.63220592 TL olarak hesaplanmıştır. Mevcut fiyatın bu seviyenin yakınında olması, fiyatın ticaret hacmiyle ağırlıklı ortalama fiyata yakın olduğunu gösterebilir.

Üstel Hareketli Ortalama 20 günlük EMA’nın üzerinde olduğundan, kısa vadeli trendin olumlu olduğu söylenebilir.

Basit Hareketli Ortalama (SMA) 30 günlük SMA’nın üzerinde bulunduğundan, kısa vadeli trendin pozitif bir cezbediciliği olduğu söylenebilir.

Nihayetinde, brent, varil başına 82,04 dolar seviyesinde %1,95 kaybederken, Amerikan hafif ham petrolü (Batı Teksas Ara Ürünü, WTI) varil başına %2,1 artarak 76,96 dolara yükseldi. Faiz indirimleri gelmezse millet parasıı faizden geri çekmeyebilir ve yatırım, iş kurma azalabilir. İstediği kadar KOBİ destekleri ve teşvikler verilsin…

Okan Özdemir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!