Koza Anadolu Metal Hisse Yorumu / Garanti Yatırım – (06.07.2012)

Koza Anadolu Metal Hisse Yorumu

Net Aktif Değer iskontosu azalacak.

KOZAA, Şubat 2010’dan bu yana ortalama 52% olan iskontosu ile karşılaştırıldığında mevcut NAD’ine göre %55 iskontolu işlem görmektedir. Giresun Konaklı’da devam eden bakır projesi ile ilgili bakır rezervlerinin açıklanmasının bu iskontoyu azaltacağını düşünüyoruz.

KOZAA dolaylı olarak Koza Altın’ı kontrol etmektedir.

Koza Anadolu ATP İnşaat’ın %99’una sahipken, Koza Altın’ın %45’i de ATP İnşaat’a aittir. Dolayısıyla, KOZAA, KOZAL’ın dolaylı olarak %44.6’sına sahiptir. KOZAA, 2008 yılında, Koza Altın’dan devir aldığı 6 arama ruhsatı ve şahıstan alınan 1 işletme ruhsatı ile metal araştırma çalışmalarına başlamıştır. KOZAA, 19 arama ve 2 işletme olmak üzere toplam 21 ruhsata sahiptir.

Konaklı projesinde çalışmalar devam ediyor.

2012 yılının başında Koza Anadolu Metal ile Kanadalı Teck Resources Limited’in iştiraki olan Teck Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Giresun’da yer alan Konaklı Projesi’nin geliştirilmesi amacıyla bir ortaklık sözleşmesi imzalandı. Bölgedeki çalışmalar devam ettiği için, şirketten rezerv ve kaynakile ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, bu ortaklık piyasada, bölgede önemli miktarda bakır rezervlerinin bulunabileceği beklentilerini artırmıştır; ilgili açıklamaların yılın 3. veya son çeyreğinde yapılmasını bekliyoruz.

(KOZAA. Piyasa Değeri: 1,510mnTL, Artış Potansiyeli: %24)

Kaynak: GARANTİ YATIRIM MALİ PİYASALAR STRATEJİSİ – 2Y12

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir