Emlak Konut GYO Hisse Yorumu / Garanti Yatırım – (06.07.2012)

Emlak Konut GYO Hisse Yorumu

Başarılı iş modeli.

Emlak Konut portföyüne yaptığı yeni alımlar ile karlı ve rağbet gören “Gelir Paylaşımı” iş modelini sürdürmektedir. Şirket’in önümüzdeki dönemde yeni arsa alımları ve başarılı ihaleler ile başarılı yapısını sürdürmesini bekliyoruz. Son dönemde gerçekleşen yasa değişikliklerinin orta vadede gayrimenkul talebini artıracağını düşünüyoruz.

Değer yaratımı devam ediyor.

Son dönemde gerçekleştirilen Zekeriyaköy Arsası ihalesinde, ihaleye baz alınan bir yılönceki alış fiyatının 1.9 misli teklif verilmiş olması, Şirket’in yüksek değer yaratımının devam ettiğini gösteriyor. Emlak Konut mevcut gelir paylaşımı projelerinden 2012 ile 2015 arasında toplam 2.5mlr TL kar elde etmeyi planlamaktadır. 2012 yılında hızlanacak teslimlerle Şirket’in 562mn TL net kar elde edeceğini öngörüyoruz.

Cazip kredi faizleri ve yeni projeler ile satış hacmi artacak.

Yılın ilk 5 ayındaki olumsuz hava koşullarının etkisiyle satış hacminin yıllık bazda düşük gelmesine karşın, Şirket’in 2012 yılı sonunda hedeflediği 12-13,000 konut satışı yapabileceğini düşünüyoruz. Yılın geri kalanında başlaması beklenen 6,000 konutluk Ayazağa projesi, 800-1,000 konutlukHalkalı projesi ve Mecidiyeköy projeleri ile satış hacmi hız kazanacaktır.

Piyasa Değeri: 5,450mn TL, Artış Potansiyeli: %29)

Kaynak: GARANTİ YATIRIM MALİ PİYASALAR STRATEJİSİ – 2Y12

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir