İsviçre Frangı Yorumu

Toparlanma belirtileri

Frank 6 aydır TL karşısında değer kaybederken dönüşe yaklaşmış olabilir mi? Sıkça izlediğimiz altı aylık ortalamadan aşırı negatif sapma içindeyiz. Geçmişte olduğu gibi yükseliş beklenebilir. Önümüzdeki seneler yükselişin önünü açacak hareketlere sebep olabilir.

Elli aylık ortalamaya bakıyoruz ve yükseliş hızını azaltmamış olmasını dezavantaj olarak görüyoruz: ortalamanın tempo düşürmesi de yükselişin habercisi olacaktır. Matematik hesap gereği yılın 2. yarısında bu beklenti gerçekleşebilir. Ağustos ayından sonra hızlı düşüş göstermiş olması dalgalanmayı arttırmış olsa da, altı aylık ortalama altında olunuyor olması düşüşü frenlemektedir. Son 120 aylık dönemin de giderek daha az dalgalanma gösterdiğini farkediyoruz.

Haftalık bazda ise görüntü iyileşiyor: 50 hafta öncesine göre daha az dalgalanma yaşanıyor. Elli hafta öncenin dalgalanma yaratan değerleri hesaplardan çıktıkça yatay piyasa oluşacak ve yükselişe destek verecektir.

kısa vade direnç:1.98 – 1.99 destek:1.90 – 1.91 (2012 zirve beklentisi: 2.50 – 2.60)

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir