Para & Borsa

İstanbul Enflasyon Oranları / Kasım 2017

İstanbul Ticaret Odası Aylık İstanbul Enflasyon Oranlarını açıkladı.

İSTANBUL ÜCRETLİLER GEÇİNME İNDEKSİ 1995=100 YÖNETİCİ ÖZETİ

 Perakende fiyatları yansıtan ve 2017 Ekim ayında % 1,94 artış izlenen İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi, 2017 Kasım ayında da % 1,19 oranında artış göstermiştir.

 Kasım ayında; Sağlık ve kişisel bakım harcamaları grubunda yer alan bazı ürünlerdeki fiyat artışları, giyim harcamaları grubunda sezon ürünlerindeki devam eden artışlar, mevsimsel şartlar nedeniyle gıda harcamalarında, akaryakıtta görülen fiyat artışları nedeniyle ulaştırma ve haberleşme harcamalarında yaşanan artışlar Kasım ayı indeksinin belirlenmesinde etkili olmuştur.

 2016 yılı Kasım ayında % 7,40 olan yıllık perakende fiyat artış oranı 2017 yılının aynı ayında bir önceki yıla göre % 10,65, Yıllık ortalama değişim oranı ise 2017 Kasım ayı itibariyle % 9,30 olarak gerçekleşmiştir.

 Kasım 2017’de perakende fiyatlar bir önceki aya göre; Sağlık ve kişisel bakım harcamalarında yüzde 4,21, giyim harcamalarında yüzde 1,76, gıda harcamalarında yüzde 1,37, ulaştırma ve haberleşme harcamalarında yüzde 0,91, konut harcamalarında yüzde 0,81, ev eşyası harcamalarında yüzde 0,51, kültür, eğitim ve eğlence harcamalarında yüzde 0,22 artış gerçekleşirken, diğer harcamalar grubunda fiyat değişimi izlenmemiştir.

İstanbul Ticaret Odası

İlgili aramalar:

  • ito kasım ayı tüfe enflasyonu 2017
  • kasım 2017 enflasyon
Etiketler: , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx