İş GYO Hisse Yorumu / Garanti Yatırım – (06.07.2012)

İş GYO Hisse Yorumu

2012-sonu hedef fiyatımız 1.40TL %20 artış potansiyeli sunmaktadır.

Hissenin cazip değerlemesine karşın önümüzdeki dönemde sektöre hareketlilik getirmesi beklenen yasalardan, konut geliştiren GYO şirketlerinin, kira odaklı iş modeli olan İş GYO’ya göre daha olumlu etkileneceğini düşünüyoruz. Bu nedenle şirketin, sağlam temellerine karşın, GYO sektörü hisseleri içerisinde arka planda
kalacağını düşünüyoruz.

Kira odaklı portföy büyüyecek.

İş GYO’nun çeşitlendirilmiş porftföyünde ofis ve perakende ticarete yönelik varlıkların payı %69 seviyesindedir. Şirketin önünde 5 adet yeni proje bulunmaktadır. 2013 yılında Çınarlıbahçe projesinde teslimlerin başlaması ile net satışlarda ciddi artış yaşanacaktır. Buna karşın kira gelirlerinin toplam gelirler içindeki payının düşmesi kar marjlarını aşağıya çekecektir. İş GYO’nun 2012 yılında 61mn ABD$ kira gelirini yeni projelerle 2015 yılında 98mn ABD$ seviyesine yükselteceğini öngörüyoruz.

İş GYO’nun proje geliştireceği 3 arsası bulunmaktadır.

İzmir ve Üsküdar projelerinin yapı ruhsatları uzun zamandır beklendiği için projelerle ilgili olası gelişmeler hisse fiyatını olumlu etkileyecektir. Ayrıca şirket Kartal’daki 77,327 metrekare arsaya bir karma kullanım projesi geliştirmeyi planlamaktadır.

Yurt dışında yeni proje arayışları sürüyor.

İş GYO, 2011 Nisan’da Kayı Holding ile kurduğu ortaklık ile Moskova’da 80mn ABD$ yatırımla 4 yıldızlı bir otel yapmayı planlamaktadır. Bunların dışında İş GYO,
kira portföyünü büyütmek üzere minimum %10 kira getirisine sahip fırsatlarla da ilgilenmektedir.

Mevcut/ 2012-sonu Hedef Fiyat: 1.16TL/ 1.40TL

Kaynak: GARANTİ YATIRIM MALİ PİYASALAR STRATEJİSİ – 2Y12

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir