İş GYO 2017 / 9 Aylık Bilanço Analizi / Garanti Yatırım – (26.10.2017)

İş GYO 2017 / 9 Aylık Bilanço Analizi

3Ç17 Finansal Sonuçlar – Nötr

Potansiyel Getiri: %23

Nötr etki bekliyoruz

 İş GYO 3Ç17 finansallarında, 36mn TL olan tahminimiz ve 38mn TL piyasa beklentisinin üzerinde 41mn TL net kar açıkladı.

 Şirketin yıllık bazda net karı üç binanın satış karının etkisi ile %89 artmıştır.

 3Ç17’de FVAÖK 38mn TL seviyesinde gerçekleşirken 47mn TL piyasa beklentisinin altında kalmıştır. FVAÖK seviyesindeki sapma Şirket’in varlık satışlarındaki karı diğer gelir kaleminin altında yeniden değerleme geliri olarak kaydetmesinden kaynaklanmaktadır.

 Finansalların hisse etkisinin nötr olmasını bekliyoruz.

YIllık bazda net satışlar dört katına çıktı

 İş GYO’nun toplam kira geliri 3Ç17’de yıllık bazda %9.3 ve çeyreksel bazda %7.6 artarak 51.9mn TL seviyesine yükseldi. Artıştaki en önemli etken 3Ç’de satılan Real Hipermarket binasının kira gelirinin bu çeyreğe yüksek yansımasından kaynaklanmaktadır.

 Şirket 3Ç17’de sattığı Ankara Kızılay binası, Antalya Ofis binası ve Real Hipermarket binasından toplam 188mnTL gelir kaydederken sadece 1mn TL brüt kar kaydetmiştir. Daha önce açıklanan ve satıştan beklenen karın büyük bölümü (13mn TL) diğer gelir kalemi altında yatırım amaçlı gayrimenkul değerleme geliri olarak kaydedilmiştir.

 İş GYO, 3Ç17’de Ege Perla projesi teslimlerinden 2.1mn TL satış geliri kaydetmiştir. Teslim edilen konutların brüt kar marjı %29 seviyesindedir.

Tahminlerde revizyon

 Şirket için satış etkisi ile tahminlerimizi güncelliyoruz. İş GYO için 12 aylık hedef hisse fiyat tahminimizi 1.65TL’ye revize ederken tavsiyemizi Endeks Üstü Getiri olarak koruyoruz.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin