Halkbank makinecilere ‘özel faizli’ kredi verecek

Halk Bankası ile Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği arasında yapılan protokolle “Makine İmalat Sanayi Destek Paketi” kapsamındaki krediler ve diğer finansman ürünleri birlik üyelerine özel koşullarla sunulacak.

Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ürün çıkarmanın yeterli olmadığını, ürünün aynı zamanda cazip olması gerektiğini söyledi. İmzalanan protokolün, vadesi, faiz oranı ve esnek ödeme imkanları ile son derece cazip olduğunu ifade eden Aydın, bu kredi paketiyle cari açığa destek olacaklarını söyledi.

Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran da düzenlenen basın toplantısında “Bu kadar stratejik bir sektörün arkasında finansal bir destek, kaynak yoktu. ’Ver parayı, al makineyi’ diyorduk. Bugün bizim için çok büyük bir milat. Bu anlaşma Türkiye’nin cari açığına çok ciddi etki edecek. Türkiye’nin teknoloji üretiminde cesaret kazanması için de son derece önemli. Türkiye’de bir zihniyet devrimi yaşanmaya başlandı” dedi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/halkbank-makinecilere-ozel-faizli-kredi-verecek/ekonomi/haberdetay/12.01.2011/1338064/default.htm

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir