Halk Bankası Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (25.09.2013)

Halk Bankası Hisse Yorumu

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Halk Bankası yılın ikinci çeyreğinde güçlü sermaye piyasası işlem gelirleri ve düşük karşılıklar dolayısıyla beklentilerin üzerinde kar açıklamayı başardı. Düşük kredi-mevduat rasyosu artan fonlama maliyetlerine karşı bankayı diğer bankalara göre avantajlı konuma getiriyor. Düşük ücret gelirleri, BDDK’ın önümüzdeki dönemde yapması muhtemel düzenlemelerden ötürü bankayı en az etkilenecek banka durumuna getirmektedir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Yeni başlatılan kredi kartı programı ve hızlı organik büyümenin operasyonel giderlerde hızlı bir artışa sebep olduğunu görüyoruz. KOBİ segmentinde artan rekabet, şirket karlılığı açısından risk olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan KOBİ kredi maliyetlerinde indirim için çalışma yapıldığına dair haberlerin gerçekleşmesi durumunda HALKB’ın mevcut avantajlı pozisyonunu daha da güçlendireceğini düşünüyoruz.

Değerleme

Halk Bankası diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %12 iskontolu ve %8 primli işlem görüyor. Banka için tavsiyemizi Endeksin Üzerinde Getiri olarak devam ettiriyoruz.

Oyak Yatırım 2013 Eylül 2. Yarı Portföy Önerileri

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım Araştırma

Tüm Halk Bank hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir